Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Covid után beoltattam magamat...

Covid után beoltattam magamat Pfizerrel, 2 hónapja volt meg a második adag, most megint covidos lettem. Ennyire nem alakult ki bennem a védettség?

Figyelt kérdés
Az első alkalommal 10 napig megállás nélkül 39 fokos lázam volt, semmi sem vitte le. Kigyógyultam, eltelt két és fél, három hónap, majd megkaptam a Pfizert. Június közepén oltottak be másodjára, majd most péntekre megint covidos lettem. Tudom, hogy 95% körüli a védettség, ugyanúgy meg lehet fertőződni, csak a tünetek elenyészőbbek. A lázam mégis ugyanúgy 38,6 felett van péntek óta, alig tudok felkelni az ágyból. Ezek szerint beletartozom az 5%-ba? Ennyire kevés az antitestem, hogy a vírus + két oltás ellenére is ilyen rosszul vagyok? :(

2021. aug. 30. 14:18
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Ezek szerint.
2021. aug. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

A mostani covid eleve sokkal enyhébb tüneteket okoz, mint a téli/tavaszi.

A vakcina meg olyan amilyen.

2021. aug. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
21%

Hallgasd ezt végig, és inkább a "Zelenko protokoll" szerint kezeltesd magad! Kipróbáltam magamon, hatásos és még védőoltásom sincs!


[link]

2021. aug. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül. Csak egy valószínűséget adtak, hogy lehet nem kerülsz kórházba/nem lesz nagy bajod ha mégis elkapod oltás után is.

Sok oltott azt hiszi, hogy most magukba lövetve akármelyik vakcinát teljes mértékben védettek. Ez nem konteó, nem kamu, oltott is elkaphatja, fertőzhet, rosszul lehet (akár súlyosan is).

Elvileg nem is az antitest szám határozza meg a védettség mértékét, de valamilyen viszonyban azért összehozható vele. Az immunrendszered valószínűleg egyébként sincs a toppon, oltástól függetlenül (most nem megyek bele, hogy az oltásnak milyen mellékhatásai lehetnek, amely nyilván nem pozitív értelemben hat ki az immunrendszerre).


Egyébként biztosan covid-os vagy? Teszteltettél?

Mindenesetre jobbulást!

2021. aug. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
28%

A 95%-os hatásosság kamu, leleplezték az oltásgyártókat persze ezt nem reklámozza a magyar média, egy olyan mutatót alkalmaztak ami csak a rizikócsoportokra érvényes a tényleges népesség helyett. A 95% az az emberek nagy részének igazából csak 1-2%!!

[link]

Ezt sokaknak a tanulmány megjelenésekor sem akarta bevenni a gyomra de aztán nemsokára elkezdett jönni a valóság Izraelből. Mostanra mindössze harmincvalahány százalékra értékelik ott is a nagy 95%-os hatásosságot.

[link]

2021. aug. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A 95% az eredeti verzióra érvényes, a deltára inkább olyan 50-60%.

Amúgy ez egy baromira csalóka számítás, mert rohadtul nem mindegy, hogy a vizsgált személy hány másik és milyen emberrel találkozik. Ad absurdum 100%, hogy elkapja mindenki oltással együtt is, csak kellően sokat kell forgolódni covidos tömegben.

A középsúlyos vagy súlyos megbetegedés elkerülésére vonatkozó esélyek már jóval jobbak (80-90%), más kérdés, hogy valakinek a peches pár %-ba is bele kell esnie.

2021. aug. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#4 Igen, teszteltek, covidos lettem ismét. Köszönöm a jókívánságot és a választ!
2021. aug. 31. 21:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!