Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ezek a kezfertotlenitok...

Ezek a kezfertotlenitok nyújtanak vajon normális védelmet vagy igazából csak szimplán pszichológiai szempontból éreztetik a hazug biztonság érzetét?

Figyelt kérdés
Amikor használtam nem éreztem hogy tiszta lennék sőt inkább úgy éreztem hogy ellenem a dzsuvat a kezemen.

2021. szept. 6. 07:03
 1/4 krwkco ***** válasza:
71%

A kézfertőtlenítőkben olyan anyag is van, ami pótolja a természetes zsírréteget. És nem viszik le a piszkot, mert nem lemossák a kezet, hanem elpárolognak. Ezért maradhat egy zsíros érzés.

De a megmaradt piszokban már halott/inaktivált a kórokozók vannak.

2021. szept. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Nem lesz tőle tiszta a kéz. Ami a lényeg, hogy képes megbontani a koronavírus lipidburkát, így ha ezután bejut a szervezetbe, akkor sem képes szaporodni.
2021. szept. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Inkább ártanak, ha túlzásba viszik a használatukat. A kézen számos jó baktérium is van, ezek pedig teljesen letakarítják a szervezet első védelmi vonalát.
2021. szept. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
a kéz felületét tudod vele lefertőtleníteni, ennek számos előnye van, pl. ha a kezeden van vmi kórokozó és hozzáérsz nyilvános helyen valamihez akkor nem szennyezed be, ha olyan helyen voltál (pl. bevásárlás, nyilvános mosdó, tömegközlekedés, stb) és a kezed felületére került vmi kórokozó akkor a fertőtlenítés miatt nem fogod továbbvinni a ruhádra, személyes tárgyaidra, stb. csodát nem tesz, de egy hasznos találmány
2021. szept. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!