Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi a teendő ,hogy ha lelki...

Mi a teendő ,hogy ha lelki okokból sokszor fáj a torkom, és beteg vagyok?

Figyelt kérdés

Na ami a lényeg amióta nevelőapám munkanélküli lett, azóta nem mindennap öl, ostromol, mindennel szid, béna vagy, lusta igénytelen trehány, balfarok, semmirekellő.... Mindenben csak a hibát látja soha semmi jó nem jó neki. Én egyetemre járok, amikor van időm anyukámnak a kisvállalkozásában dolgozok. Itt ahol tud bánt engem szavakkal ahogy tud. Soha semmi nem jó neki.

Nyáron folyamatosan estem bele a betegségekben kétszer volt vírusos torokgyulladásom. Volt hogy 5 nap jobban lettem, aztán megint beteg lettem. 1szer még bakterális fertőzésem is volt. Anyukámnak szintén. Volt ,hogy elképesztően fájt a lában, erre csak ő vállvetve azért vagy beteg mert lusta semmirekellő vagy. Ő felfogása szerint azok lesznek betegek akik lusták nem dolgoznak. Hiány dolgoztam anya vállalkozásában mindennap, csak ő dolgozott az előző munkahelyén. Most egyetemen vagyok, és megint beteg vagyok fáj a torkom. Ezelőtt eddig 24 évemből egyszer volt nyáron vírusos torokgyulladásom, de most egész nyarat betegen töltöttem. Anya 45 éves és ő se volt ennyire soha beteg ,mint most. Én a lelki okokra gondolok, máskor is volt kötözködött ok nélkül bántott ,de talán 2 hetente egyszer. Anyukám meg szintén rajtam tölti le a stresszt, ő is ok nélkül szid sokszor, mert nevelőapám felidegesíti neki nem szól és keres engem, hogy ordítson velem. Anya amikor még középsulis volt, akkor is voltak kirohanásai ,de nem ennyire ,majdnem pár naponta. A betegségemre neki is az a válasza lusta vagy azért vagy beteg. Hiába dolgoztam nyáron mindennap a kis vállalkozásába.



Nevelőaám története:

Nevelőapám májusban elvesztette a munkahelyét, illetve nagyon kutyaként bántak az ott dolgozókkal. Állami cég, voltak a dolgozók akiknek belét hajtanák, illetve volt a kivételesek csókosak, akik nem dolgoztak csak elvoltak. Nevelőapám dolgozott, a csókosak nyaraltak, kocsikáztak. Plusz akik ott ülnek a vezetőségben pénzt is talicskázzák ki rendesen. Kutyaként bocsájtották el. Pedig ő munkája is ,hogy ennyire jól ment a cégnek, sokáig éldolgozó volt. Több mint 20 évet töltött ott. A mostani vezetők meg szétlopják. Neki többször volt éjjel 2kor hívták ugrott.



2021. szept. 17. 17:23
 1/2 anonim ***** válasza:
A stressz rosszat tesz az immunrendszerednek. Ezért leszel gyakran beteg. Neked és anyukádnak nem ártana D-vitamint szednetek (háziorvos is tud felírni receptre, úgy olcsóbb). Próbáld elkerülni a nevelőapádat, ha elkezd szidni, hagyd ott, menj el sétálni, vagy zárkózz be a szobádba, ha tudsz, és hallgass zenét. Anyukáddal beszélgess sokat, támogassátok egymást. Ez most nehéz időszak nektek, remélem, a nevelőapád talál hamarosan valami munkát.
2021. szept. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 krwkco ***** válasza:

Lehet, valami krónikus gyulladás vagy reflux. Ezeket ki kellene vizsgáltatni.

[link]

Ha a stressz okozza, akkor a nyak és gége izmai állandóan feszültek. Megpróbálhatod ellazítani magad az arcizmokkal kezdve.

[link]

2021. szept. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!