Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha iszok herpeszes utan hany...

Ha iszok herpeszes utan hany nap mulva alakul ki?

Figyelt kérdés
Veletlen ittam herpeszes utan.Hany nap mulva alakulhat ki herpesz es ennek milyen elojelei vannak?sosem volt meg mi a kezdeti kialakulasi fazis?

2021. okt. 1. 22:27
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Néhány nap. Viszket a száj bőrfelülete, majd apró hólyagok jelennek meg, amik folyadékot tartalmaznak, ha a hólyag felfakad, a folyadék fertőz. Fakadás után sebes lesz, beszárad, de kellemetlen, fájdalmat okoz a szájon.

Ha egyszer megfertőződsz, egész életedre a szervezetedben marad a vírus, és mikor az immunrendszer legyengül (akár stressz hatására), akkor a betegség kiújul. A szájherpesz vírusa rokona a nemi herpesznek, de orális szex-szel átvihető intim szférára is.

2021. okt. 2. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Es oralis szex-szel ha atkerul ott mit okoz?
2021. okt. 2. 09:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Ugyanolyan herpesz megbetegedést okoz, de nem annyira súlyosat, mint a valódi nemi változata. Inkább ne akard megtapasztalni, se okozni, mert mindenképp felelőtlenségre utal.
2021. okt. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
4 nap alatt mar kijott volna ha herpeszes utan iszok?
2021. okt. 3. 00:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, átlag már ki kellett volna jönnie. DE nem zárja ki azt sem, ha később jelentkeznek a tünetek.
2021. okt. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem az jutott eszembe, hogy nem is biztos, hogy elkapod. Szerintem akkor már elkaptad volna korábban és évente párszor lenne ajakherpeszed.


Nekem évente 2-3-szor szokott lenni és a környezetemben van, aki mondja, hogy sohasincs neki, nem kapja el, exemmel csókolóztunk ilyenkor is, van családtag, akivel pusziszkodhatok.

2021. okt. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!