Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kicsit lehet vicces a kérdés....

Kicsit lehet vicces a kérdés. De az tényleg lehetséges, hogy a nővérem mióta volt covidos fingszagot és szarszagot érez sokszor? Mint a záptojás sokszor megcsapja.

Figyelt kérdés

Voltunk covidosok, az egész család, apámmal kezdődött és végül áthajtott mindenkin. Én nem voltam beteg, de olyan levert lettem és kicsit féltem, hogy mi lesz ha elkapom, így mikor megtudtam az idegesség kijött rajtam. A többiek eléggé taknyosak voltak és köhögtek is többé-kevésbé, ám mindenki jobban lett, nem volt olyan vészes. Végül semmi sem lett nálam sem, 4-5 nap után meg is nyugodtam, addig kicsit féltem. Viszont a nővérem 19 éves, neki a szaglása ment el, ráadásul azóta büdöset érez gyakran, fing és szarszagot leginkább ha mélyet szippant a levegőbe. Pedig nincs se fing se szarszag :D Csak úgy érzi mert senki más nem érzi amit ő. Elmúlik ez neki?


16/L



2021. okt. 5. 20:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Egy ismerősöm kollégája füstszagot érzett mindenhol, ő is civodos volt. Nem tudom mit lett vele, majd rákérdezek, de szerintem ez idővel elmúlik.
2021. okt. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%

Elmulik valamikor, de te meg jo lenne, ha kicsit kevesbe lennel onzo.

Az egesz csalad beteg, de csak magad miatt aggodsz, gratulalok :D

Mindegy, tini vagy, remelehetoleg kinovod.

2021. okt. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi :D De mindenhol ilyen rémisztő képeket látok, hogy becsövezett emberek fekszenek és haldokolnak és attól féltem én is be leszek csövezve és úgy járok. Ijesztő azért a gondolat, viszont nem volt semmi durva senkinek szerencsére, leszámítva a nővérem szaglását ami már hetek óta nem múlik el neki és már nem folyik az orra, mint akkor. Furi.
2021. okt. 5. 20:53
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

Ez sokaknál jelentkezik, de elmúlik. Sok-sok hónap alatt.

Ne félj, mert fiatal vagy és a félelem nem tesz jót! Támogasd az immunrendszered! ;)

2021. okt. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! :)
2021. okt. 6. 14:46
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

Alapvetően lehet, hogy mindenhol szar-, de minimum fingszag van (hiszen fingani senki nem járkál ki), csak nekünk, fertőzésen át nem esett szerencsétleneknek marad a tompa szaglás, holott az emberi test ennél sokkal többet tud ezek szerint.

Másrészt meg jó hatékony óvintézkedések lehettek otthon, ha több körön keresztül sikerült mindenkit végigfertőzni végül :) Ezért sem értettem sosem, mi a fenének maszkoltattak minket kint (is), mindenki otthon csere-berélte a vírusokat - mivel legalább otthon érthető módon mindenki tojt mindenre - és mivel szinte mindenki családban él, jutott is sokaknak.

2021. okt. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem a füst szag érzése a legjellemzőbb, de olyat is ismerek, akik izzadságszagot érzett többször, pl. paprikaillat helyett is. Szóval ez lehetséges.
2021. okt. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%

Kulfoldi leirasokban es ismerosok is irtak, hogy utana nagyon furan mukodoott a szaglasuk, sokan, sokszor "undorito" szagokat ereztek hosszu hetekig, honapokig. Van aki emiatt nem is evett jol, mert egyszeruen rohadt szagunak erzett minden fott etelt stb.

kb 3-4 honap alatt rendezodik, de van akinek csak kesobb.

Allitolag lehet ujra tanulni is az illatokat. De csak akkor kezdjen aggodni, ha mar eltelt 6 honap.a fertozes ota es meg .indig csak a fingszag van

2021. okt. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%
Kaptatok oltást??
2021. okt. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem, hála az égnek és nem is kérünk :D
2021. nov. 2. 00:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!