Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Akinek herpesze van elfelejthe...

Akinek herpesze van elfelejtheti a kemény súlyzós edzést?

Figyelt kérdés
Mindig is imádtam a kemény súlyzós edzést de amióta elkaptam a herpeszt ott lent mindig előjön ha keményen edzek.
2021. okt. 8. 10:40
 1/8 TAKIMLISIM válasza:
Tesòmnak is van, de neki nem hozza elő maga az edzés. Szerintem más kiváltó oka lehet. Általában stressz, vagy valamilyen étel/ital. Lehet, hogy a fehérje mix miatt jön ki, de lehet, hogy akkora súlyokkal edzel, hogy az màr elegendő stressz a szervezetednek. Keress fel egy bőrgyógyászt, az a tuti.
2021. okt. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1


Beszéltem már családorvossal és urológussal, azt mondták ha túl gyakran jön elő akkor gyógyszert ajánlott szedni megelőzésre, ami ugye nem előnyös a májad szempontjából.

2021. okt. 13. 14:07
 3/8 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz a májadnak a gyógyszertől (aciklovir). Szedheted nyugodtan, és akkor nem kell elfelejtened a súlyzós edzést.
2021. okt. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3


Állítólag elhullik a hajad tőle..

2021. okt. 19. 19:49
 5/8 anonim ***** válasza:

#4, olvass el egy betegtájékoztatót, pl. Aciclovir AL 200 mg. A hajhullás a "nem gyakori mellékhatások" között szerepel, szó szerint: "100-ból legfeljebb 1 beteget érinthet". De te tudod.


Amúgy én pár éve szedem, semmi mellékhatást nem érzékelek. Csak annyit, hogy nincs herpeszem SOHA. (Korábban havi 1-2x volt.)

2021. okt. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én is herpeszes vagyok gyerekkorom óta, és nekem is kijön megerőltető edzéstől!

Nekem a keményebb edzés erősen csökkenti a lizin-szintemet amitől egyből kicsattan. Amióta szedek rendszeresen azóta nem jön ki. Bioboltban veszem dr. Herz Lizin napi 1000mg ami nekem bevált, de Biotech-ben is vannak L-Lysine készítmények, javaslom hogy építsd be a napjaidba!

(cinket is szinten kell tartani a jó immunrendszerhez, arra is érdemes figyelni)

2021. okt. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6


Én is szedek 1000mg lizint minden nap de az sem előzi meg, hogy kijöjjön ha kifáradok, 3-4 napig mem alszok jól vagy a stressz elhúzódik, vagy utazok.

2021. okt. 20. 08:47
 8/8 anonim ***** válasza:

Jaj ne :///

Akkor annyit tudok javasolni, hogy az ilyen keményebb napokon vegyél be egy plusz adagot :S

És egészítsd ki jó adag C+cinkkel naponta. Sajnos ennél többet nem tehetünk :(

2021. okt. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!