Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 7-8 hónapja estem át covidon,...

7-8 hónapja estem át covidon, időközben be is lettem oltva, most beteg vagyok és náthás de már egy hete nincs nagyon javulás, betudható a dolog poszt covid szindrómának?

Figyelt kérdés

Ha, megfázok, náthás leszek, elkapok valami bacit, vírust(de nem covidos vagyok) akkor lehetséges, hogy a post covid miatt nehezebben megy a gyógyulás?

Már 6 napja beteg vagyok, torokfájással kezdődött az egész, ami aztán 2-3 nappal később véget is ért, utánna jött az orrfújás, orrdugulás és a gyengeség meg a rossz közérzet.

Mindent elkövettem a gyógyulás érdekében és drasztikusan nem javult az állapotom(azért valamennyit nyilván szerencsére:D)

De úgy érzem, hogy úgy igazán toppon csak úgy 5-7 nap múlva lennék

Sosem voltam betegeskedő típus, egyedül a covid tudott megviselni, azelőtt szerintem vagy 5 évig nem is voltam beteg(max náthás egy-két napig)

Lehetséges, hogy a post covid miatt gyógyulok most nehezebben és amiatt sikerült ilyen könnyen lebetegednem?

Még fontos infó lehet, hogy a betegséget úgy kaphattam el valakitől akivel együtt voltam mert ő is hasonló tüneteket produkált, mint én, valamint az édesanyja is

A válaszokat előre is köszönöm!



2021. okt. 9. 13:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
27%
ADE reakció, az oltás miatt nehezebben gyógyulnak egyesek.
2021. okt. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
44%
Inkább poszt-oltás szindrómának.
2021. okt. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
31%
Érdekes nekem is betegek az oltott ismerőseim, viszont az oltatlanok meg nem.
2021. okt. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
58%
Sokan betegek oltás után folyamatosan
2021. okt. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
27%
#3 persze hogy az oltatlanok nem betegek, hiszen egy részük már a hullaházban, vagy a koporsóban fekszik (sajnos).
2021. okt. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%
Sose voltam az életben olyan beteg influenzás mint miután beoltattam magam. Ezért nem mertem a covid oltást sem megkockáztatni. Inkább a sima covid mint egy oltástól felturbósított covid.
2021. okt. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
60%
Valószínűleg teljesen covidtól független. Már covid előtt is léteztek immungyenge állapotok, amikor is elhúzódott egy vírusos fertőzés, de gyakori vírusos fertőzés esetén a bakteriális felülfertőződés, ezért nem lesz javulás, csak antibiotikummal.
2021. okt. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

Beoltattam magam, azóta voltam náthás, ugyanúgy gyógyulok, mint előtte. Logikus, hogy azért vagy betegebb, mert a karanténok+maszk miatt nem találkozott a szervezeted sokáig vírussal, elfelejtette az immunválaszokat.

Egyébként mit tettél a gyógyulás érdekében?

2021. okt. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Gyógyulás érdekében pihentem amennyit csak tudtam(az egyetemre maszkban be kellett járnom, nem játszhattam el a hiányzásaimat) remgeteg c vitamint szedtem, neocitran, tea, húsleves rengeteg zöldséggel, lightos kajákat ettem, minden reggel lehúztam tömény citromlevet gyömbérreszelékkel, még fokhagymát is nyeltem mellé:D

Rengeteg vizet ittam

Érzem, hogy javuló tendenciát mutatok betegség terén

De nagyon lassú ez a gyógyulás..:D

2021. okt. 9. 15:18
 10/15 anonim ***** válasza:
49%

Nem hiszem hogy post covid szindróma. Azok nem ilyen tünetek, hanem inkább szívritmuszavarok, vérnyomásingadozás, szédülés, ízületi bántalmak, érzékelés kiesés, hajhullás stb.

Nálunk az oviból hozott haza hasonló bajt a gyerkőc, mi is oltva vagyunk és 3 hétig benne voltunk az óvodás takonykórban (közben teszteltettem, nem covid volt).

2021. okt. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!