Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Milyen oltás az, amely mellett...

Milyen oltás az, amely mellett az adott betegségben megbetegedhet, és meg is halhat az ember, akit véd?

Figyelt kérdés

Rengeteg oltást kaptam több, mint 60 évem során, egyetlen betegséget nem kaptam el, amik ellen oltottak (BCG, DI-PER-Te, Hepatitis, Influenza, stb). Most kaptam Pfizert, de olvasom, hogy egyre több oltott kerül Covid-dal (!) kórházba, sőt, lélegeztetőgépre, de olyan is van, aki az oltás mellett belehalt. Már kb. 50-50 % ez az arány az oltottak, nem oltottak között, (Gulyás Gergely a kormányinfón 45 % oltott betegről beszélt)

Akkor mi értelme ennek az oltásnak? Nekem ez nagyon nem kerek...



#oltás #COVID #halálozás oltás mellett
2021. okt. 26. 14:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
47%
Sajnos ez van nem jött be
2021. okt. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
60%

Azt a legtöbben tudtuk, hogy ennyi idő alatt még soha nem fejlesztettek ki hatásos védőoltást. Azt is tudjuk tehát, hogy jelenleg kísérleti stádiumban van, amit az embereken tesztelnek. Mikor az elején ezt sokan szóvá tettük, lehülyéztek bennünket, mindenféle konteósnak elmondtak. S lám, igaz lett, nem sokat érnek a vakcinák.

Mielőtt bárki beszólna, be vagyok oltva, munkakörömből adódóan. Ha csak rajtam múlott volna, soha nem kérem az oltást.

2021. okt. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 hollófernyiges ***** válasza:
70%
Egyetlen vakcina sem ad 100%-os védelmet, különösen ha egyébként is rossz az egészségi állapota valakinek. A koronavírus elleni oltásokon is van még mit csiszolni (különösen a kínain, amit tulajdonképpen hatásvizsgálat nélkül adtak be nálunk tömegesen, politikai okokból), de a kis védelem is jobb, mint a semmi.
2021. okt. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
52%
A koronavírusok ellen évtizedek óta nem voltak képesek működő oltást fejleszteni, ugyanez a helyzet a HIV-vel is például, egyszerűen vannak ilyenek. Erre most csinálnak egy nagy pánikot amiben kihasználják, hogy valós kutatási eredmények nélkül is piacra dobhatnak ideiglenes engedéllyel is koronavakcinákat. Nem furcsa? Most hirtelen higgyük el, hogy működnek amiket évtizedeken át nem tudtak rendes kísérleti fázisokkal bizonyítani és úgy piacra dobni? Hát ez tényleg nem kerek.
2021. okt. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Írtam, eddig nekem, illetve családom tagjainak MINDEN vakcina maximális védelmet adott.

Ismerősöm cégénél bárki ingyen megnézethette a védettségi szintjét, a kínaival oltottak 0 %-osak lettek, az Astra is gyengén muzsikált. A Szputnyikkal oltottak védettségi szintje jó volt, a Pfizereseké is. Legmagasabb (náluk) a Modernával oltottaké volt, illetve extra magas, aki Moderna előtt átesett a fertőzésen.

De a mostani sok megbetegedés, lélegeztetőre kerülés, haláleset (!) oltottaknál, ez, ami számomra ellentmondásos. Valahogy nekem is érdekes volt, hogy 3 hónap múlva már van oltóanyag...

Én korom ellenére viszonylag könnyen átvészeltem az oltásokat, de több ismerősömet nagyon megviselte. Sőt, olyan is akad, aki már hónapokkal ezelőtt kapta, de még mindig tartanak a mellékhatások.

2021. okt. 26. 16:45
 6/22 anonim ***** válasza:
44%

Akik lepontoznak, azok nyilván dacból teszik, mert oltottak. Még szerencse, hogy a kérdezőt nem lehet pontozni😄

Dacból mindig lefognak pontozni, ha az oltással szemben bármilyen kritikát megfogalmazol. Ők már beadatták.

2021. okt. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
44%
Így van 6-os!
2021. okt. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Én soha senkit nem pontozok le! Ha nem tetszik egy vélemény, akkor inkább nem pontozok. Csak zöld kezet szoktam nyomni. Itt most nem az oltás-ellenességről van szó. Írtam, hogy bár oltott vagyok (nem saját elhatározásból, hanem muszáj volt, mert néhány, számomra fontos helyre csak védettségi igazolvánnyal lehet bemenni), nagyon aggaszt, hogy ennyire sok embernél nem hatásosak a vakcinák...
2021. okt. 26. 18:12
 9/22 anonim ***** válasza:
56%

1. Difétira-tetanusz-pertussis oltást 6x kapsz legalább gyermekkorodban, de ennek ellenére a hatékonysága csökken (lásd tetanusz oltás esetén rögtön kapsz már kész antitesteket is az oltás mellé. hogy tuti ne legyen baj). Tehát jóval többször vagy immunizálva. (Ezért sem értem a sok hülyét, aki tűpárnának nevezi azt, aki 3 covid oltásban részesült).


2. Mivel ezek a betegségek ellen mindenki kap oltást, így visszaszorúlóban vannak, így nyilván kisebb az expozíció, és a fertőződés esélye is, de pl. a Clostridium tetani (tetanusz okozója) nem terjed emberről-emberre.


3. Hepatitis oltást is annak kell legfőképp, aki fűvel-fával csinálja, vagy drogozik, vagy magas az expozíciós faktor vagy esetleg fogékony rá (egyéb betegségek). "Átlag" jó higiéniával rendelkező beteg nem igazán van veszélyben.

De ne legyenek tévhiteid, a gyerekkorodban megkapott 1 oltás már nem ér semmit.

Ha szeretnél normál immunizációt, ami valóban tartós védelmet ad, az itt 4 db-os oltásból áll. (Ismét visszautalnék a tűpárna kifejezésre).


4. Nem hiszem, hogy minden évben megkaptad a szezonális influenza oltást eddig, de ha igen, gratulálok :)

Haemophilus influenzae elleni oltást biztosan nem kaphattál, mert csak a 90-es évek végétől elérhető gyerekeknek, felnőtteknél meg nem okoz komoly betegséget (hacsak nem vagy nagyon idős vagy dohányos stb.)


Ettől függetlenül a gyereknél komoly betegséget okoz, itt is 5 adagot kell beadni a megfelelő védettséghez.


5. "Gulyás Gergely a kormányinfón 45 % oltott betegről beszélt". Nézd meg a mútlheti kormányinfót. Legalább 5x elmondta, hogy ez nem általános adat, hanem 1 kórház adatai. Ettől függetlenül ez így önmagában nem sokat mondó adat, tudni kellene a bent lévők életkori eloszlását is, hogy bármit is meg lehessen állapítani.


6. Vannak egyéb oltások is, amik nem adnak 100%-os védelmet, de kifejezetten ajánlott a felvételük. Pl. az időskori tüdőgyulladás elleni pneumococcus vakcina (Prevenar), ami nagyjából ~50-60%os hatásfokkal bír, de az idősöknél nagyon nagy segítség.

2021. okt. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
39%
A vakcinák jók, csak nem elég két dózis ennyi időre.
2021. okt. 27. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!