Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Covid gyanús vagyok, miért...

Covid gyanús vagyok, miért írt fel a háziorvosom bakteriális fertőzésre alkalmas antibiotikumot? Aksolin

Figyelt kérdés
Derűs napot! Már egy ideje tart a dolog, szombat óta karanténban vagyunk a lányom pozitív teszteredménye miatt. Azóta ő már szinte tünetmentes, csak köhög, fújja az orrát. Én jobban belemerültem vasárnap-hétfőtől. Enyhe láz, tartós hőemelkedés, köhögés, fejfájás, szemfájás, derék-, hátfájás szaglás vesztés. Mára a tünetek java része elmúlt, maradt a hurutos köhögés, orrfújás, estére tér vissza de enyhébben a derékfájás, szaglás még off. A feleségem autoimmun-beteg nála is jelentkezett pár tünet, emiatt folyamatosan konzultál a háziorvosával. Elküldte tesztelni, mondván jó azt tudni. Tegnapelőtt volt tesztelni, a gyors és PCR teszt negatív. Orvos: -Nem baj, attól még lehetsz covidos. Ezek után szóba kerültem én is, mik a tüneteim, vagy mik voltak. Rám szabadította a "hatóságot", holnap kell mennem tesztelni. :D Ennek mi értelme? Nyilván pozitív vagyok, nem is kérdés. Mivel lesz más, ha tudom, pozitív vagyok? A legfőbb problémám viszont a "telefonos távgyógyítást" követően felírt AKSOLIN, ami bakteriális fertőzés esetére okozhat megoldást. Nem (corona) vírusos eredetűre. Szedjem, ne szedjem?

2021. okt. 28. 19:35
 1/3 anonim ***** válasza:
78%
Bakteriális felülfertőzés ellen adhatta. Szerintem a pozitív teszt a statisztika miatt kell.
2021. okt. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
22%
Nem kötelezhet tesztre, nekem mikor a párom + volt a munkaadója kérte a tesztet, a népegészségügyi kp mikor felvett csak illedelmesen kérdezte teszteljenek-e engem is ha már kontakt vagyok... mondtam, hogy felejtős, nem kérek tesztet. Simán letöltöttem a karantént párommal, tünetmentesen. Nem kényszeríthetnek, küldd el őket a pcsába.
2021. okt. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az antibiotikumot a bakterilális felülfertőződés megelőzésére írta fel, én biztosan beszedném. A teszttel pedig csak jól jársz különösen ha oltatlan vagy, mert így kaphatsz gyógyultsági igazolást.
2021. okt. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!