Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Orrszárasságra/égésre tipp?

Orrszárasságra/égésre tipp?

Figyelt kérdés

Légyszi ne nézzétek hülyének, de iszonyatosan szenvedek vele…

Nem vagyok megfázva, nem folyik az orrom egyáltalán, de annyira ég belül, hogy elmondani nem tudom, és totál ki van száradva… legalábbis úgy érzem.

Orrsprayt 2x használtam, amíg be volt dugulva, de azt már nem érezhetném, és 2 fújástól kétlem, hogy sérült a nyálkahártya..


Mit csináljak? Létezik erre valami krém..?


2021. nov. 1. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Aloe vera! Le kell törni belőle egy darabot és kisujjal addig kenni be az orrodba a nyálkás belét, míg felérsz!
2021. nov. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Megfelelő a lakás páratartalma? Minimum 40% legyen.

Javaslom a sós/tengeri sós/izotóniás orrspray-ket, óriás kiszerelésben lehet őket kapni és nem okozzák a nyálkahártya függőségét.

Nekem segít az eukaliptusz illóolaj párologtatása vagy szagolgatása is.


Nem tudom, pontosan mi a gond neked és hogy ez krónikus-e vagy most van, de a fentiek nekem segíteni szoktak.

2021. nov. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Holnap megpróbálok szerezni valamit.

Eddig nem volt ilyen, amikor nagyon meg voltam fázva akkor fájt már a folyamatosan fújkálástól, orrspraytől… de ilyen még nem volt.


Úgy érzem megbolondulok..

2021. nov. 1. 17:32
 4/5 anonim ***** válasza:

1. vagyok.. a több tízezer forintnyi cuccon én már túl vagyok. Néha kiszárad az orrom kb. 3-4 napig, majd a száraz napok után 1 hétig random ömlik belőle a vér, mert lehetetlen helyeken kisebesedik. Ez a sok sz.r semmit nem ért rá, már a lónak a pikuláját is ajánlották! Az aloe 1x-i kezeléssel elmúlasztotta a szárazságot, nem vérzett és azóta se jön elő! Mikor kiszárad azonnal bekenem. Ez lehet száraz levegőtől, klímától, autoimmun betegségtől, lappangó fertőzéstől.. mire kitalálják megőrülsz. Kend be aztán csókolom. 1 cserép 600Ft az Obiban.. az orrspray majdnem 3000..

Nem mindig a bolti kemikália oldja meg a problémákat, nem véletlenül ered az orvoslás a gyógynövény kivonatoktól! :)

2021. nov. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Na? Bevált az aloe takony? :D Én eddig az idei hideget is megúsztam!
2021. nov. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!