Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha valaki bejelentkezik 3....

Ha valaki bejelentkezik 3. covid elleni védőoltásra és az adott helyszínen nem tudnak neki olyan gyártmányút adni, mint amilyet szeretne, akkor mi a további eljárás?

Figyelt kérdés

Arról az esetről beszélek, amikor egyébként azt is kaphatná, amit szeretne, orvosi akadálya nincs, csak az adott helyszínen az adott időpontban az nem elérhető. Akkor törlik a jelentkezését és jelentkezhet új időpontra, aztán újra indul az egész? Van valamennyi átfutási ideje ennek, vagy akár azonnal jelentkezhet másik időpontra, másik oltópontra?

Honnan lehet azt kideríteni, hogy egy adott oltóponton mikor milyen vakcinák állnak rendelkezésre, hogy nehezen mozdítható, idős családtagot lehetőleg ne kelljen többször is útnak indítani, ha ő az X típusú oltásban bízik, ezért azt szeretne kapni?



2021. nov. 1. 23:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
72%
Állítólag az oltó orvos dönti el, ki mit kap, nem lehet válogatni. Most az a protokol, hogy aki Sinopharm-ot vagy Sputnik-ot kapott az Pfizer-t vagy Astra-Zeneca-t kapjon és fordítva, tehát más hatásút, mint korábban. Csak remélni tudom, hogy nem az a cél, hogy az irdatlan mennyiségben rendelt kínai vakcinát íly módon használják fel.
2021. nov. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
33%

Pedig de!Nem akarják kidobni ennyi

Minek mentek nem is értem

2021. nov. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem, először anti-test tesztet kellene ingyen biztosítani, hogy el lehessen dönteni a 3. oltás szükségességét.
2021. nov. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
85%
3. Oltásra mentem, előre nem mondták meg, hogy mit terveznek beadni. A helyszínen derült ki, hogy Sinopharm-ot akarnak adni. Akkor közöltem, hogy megtagadom a "kezelést", bekém kínai sz.rt ne küldjenek
2021. nov. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
84%
Ettől tartok én is.
2021. nov. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
100%

Eddig csak a feltett kérdésre nem adott senki választ (hogy pl. honnan lehetne előre megtudni, milyen vakcina van az oltóponton, hogy pl. mi az eljárás, ha elutasítom a felkínált vakcinát, stb.)

Amit eddig válaszként látok (#1...#5), az mind igaz lehet, sőt én is hajlamos vagyok osztani a véleményeket, de ettől még én sem tudom, mi lesz, ha jövő hétfőn (3. oltás időpont) visszautasítom.

2021. nov. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

"A helyszínen derült ki, hogy Sinopharm-ot akarnak adni. Akkor közöltem, hogy megtagadom a "kezelést""

És akkor most hogyan tovább? Jelentkeztél újabb időpontra? Mennyi idővel a visszautasítás után lehet jelentkezni újra? Akár azonnal?

2021. nov. 2. 18:24
 8/23 A kérdező kommentje:

Ja, egyébként a koronavirus.gov.hu oldalán található e-mail címen is érdeklődtem, de onnan csak azt írták vissza, hogy sajnos ők nem látnak rá az oltások elosztására, ők csak az időpontfoglaló felület informatikai hátterét biztosítják...

(Pedig régebben is kérdeztem már valamit azon az e-mail címen, és akkor még nem ilyen válasz jött, hanem érdemi. Úgy látszik, azóta mások vették át...).

2021. nov. 2. 18:32
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

#6: "Eddig csak a feltett kérdésre nem adott senki választ"

Mert a hivatalos oldalakon sincs erre válasz, annyi van amit leírtam, hogy az oltóorvos vagy a háziorvos dönti el, úgy, hogy ha valaki hagyományos- vagy vektor alapú vakcinát kapott, akkor mRNS alaput kapjon és vica versa, amenyiben nem kontraindikált az adott oltóanyag. Arról nem szól, mi van, ha visszautasítom? Gondolom, saját felelősségre megtehetem, mint ahogy én se kértem még oltatlanul a felajánlott kínait.

2021. nov. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Hallottam olyat, hogy az egyik városban választani lehet... De mondjuk olyan mondta, akinek sok orvos ismerőse van...
2021. nov. 2. 21:08
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!