Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Pozitív lett a PCR tesztem.Hog...

Pozitív lett a PCR tesztem.Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ma reggel érkezett meg a PCR tesztem eredménye, beutalóval mentem el, a háziorvosom írta fel, mert beteg voltam.

Pozitív lett, 2 pfizerrel vagyok beoltva, náthás tünetek, illetve nem érzek ízeket se szagokat.

Lakcím kártyám szerint még édesanyámékkal lakom, de egyébként fél éve összeköltöztem barátnőmmel, az ő lakásában élünk.

Ő is 2 pfizerrel van beoltva.

Az lenne a kérdésem, hogy ilyenkor mi a teendő? A háziorvosom nem érem el mivel hétvége van, a 10 nap karantén a mai naptól lép életbe? Jönnek ellenőrizni minket majd? Barátnőm mehet dolgozni ilyenkor? Lehetek egyáltalán itt vele, ha nem ez a bejelentett lakcímem? Édesanyámékhoz biztos nem megyek haza, elmúlt 60 éves és 2 kínait kapott, semmiféleképp sem kockáztatnám meg. Kérlek segítsetek, hogy mitévő legyek.


Köszönöm szépen a válaszokat!



2021. nov. 6. 10:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Stia, mi is covidisok vagyunk a férjemmel. Hozzánk kijött a mentő tesztelni, mert a férjem folyamatosan lázas volt, nem volt ereje elmenni tesztre pcr-központba. Senki nem ellenőriz, semmilyen határozatot nem kaptunk, meddig kéne karanténba maradni. Gyakorlatilag a hatóságok már sz*nak rá. Saját érdekedben hívd fel a haziorvost, hátha kell neked gyógyszer. És a családtagjaitok, szeretteitek érdekében tartsátok be a karantént. Anyukádékat minimum 3 hétig ne látogasd. Jobbulást.
2021. nov. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben voltam, nem tudom azóta változott-e az eljárás.


A tünetek első napjától van 10 nap karantén, ha a párodnak nincs pozitív tesztje rá nem vonatkozik az oltások miatt a karantén, ő kimehet. Maradhattok ott együtt ahol vagytok, nem számít a lakcímkártya. Hétfőn telefon a háziorvosnak és ő értesíti a hatóságokat (ez pl mindenhol változó, nem feltétlenül mennek ki ellenőrizni). Én a 11. napon mentem újra tesztelni, negatív lett és utána már mentem is a dolgomra.

Ha valami változott akkor javítsatok…

Jobbulást 😊

2021. nov. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%
3as: te milyen jó megoldast tudsz a covidra? Jelenleg gyógyszer sincs rá. Azok a gyógyszerek, amikkel a covidosokat kezelik, nem a covidra lettek kifejlesztve, csak kísérleteznek vele még, hogy jó-e a covidra. Neked mi a megoldásod a covidra? Oké, ne oltasd, és ne szedj gyógyszereket. Elfogadom. Akkor mi marad?
2021. nov. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
18%
#3: Az volt a baj, hogy a két Pfizer mellé nem kapott AstraZenecát vagy Modernát harmadiknak! Meg írta, hogy barátnője van, valószínűleg felelőtlenül nem tartották a 1,5 métert az ingatlanon belül, nem alkalmaztak elégszer kézfertőtlenítőt és a maszkot sem hordták, pedig a lakás is ZÁRT TÉR! Mindezt úgy, hogy érintkeztek ki tudja mennyi potenciális fertőzöttel amikor lementek a boltba vásárolni. A felelőtlenség netovábbja!
2021. nov. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sztk-ba voltam teszteltetni magam, nem a mentő jött ki hozzám. Ha lejár a 10 nap akkor majd ők értesítenek, hogy csináljak új tesztet, vagy hogy van ez?

Egyébként csütörtökön jött ki rajtam az első tünet,majd ha hétfőn beszélek a háziorvossal említem neki.

Remélem onnantól számolódik majd a karantén, hisz munka miatt minden nap számít.

2021. nov. 6. 10:49
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem fognak új tesztet csinálni és nem is kell.


Nekem is a tünetek megjelenésétől számították a 10 nap karantént. A háziorvosom azt mondta, hogy azoknak számítják a teszttől, akiknek nincsenek tüneteik.

2021. nov. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem kell újra tesztelni csak abban az esetben ha esetleg a munkáltatód kéri a negatívot a tp végén, ha nem akkor a 10 nap után mehetsz is
2021. nov. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!