Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért fertőződik meg annyi...

Miért fertőződik meg annyi oltott ember?

Figyelt kérdés
2021. nov. 6. 14:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
83%

Alföldi nagyváros covid osztályáról hallottam híreket ott dolgozó nőverektől, van sok oltatlan is de javarészt inkább 1 és 2 oltással rendelkezőek fekszenek bent. Arról, hogy ki mennyire számít odabent súlyosnak, azt nem tudom de ha már be kell vinni valakit az nem feltétlenül jó (covid miatt).


Én oltatlan covid-osról nem is nagyon hallottam a környezetemből az elmúlt 3-4 hónapban, akik covidosak lettek azok mind 2x oltottak és főleg az elmúlt 1-1.5 hónapban ugrott meg a covidos oltottak száma (bár azért 4-5 hónapja kapta meg legalább mindenki a 2. oltásukat is, szóval ez még közrejátszhat...)

2021. nov. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
72%
Mert az egész egy óriáasi átverés.
2021. nov. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
70%
Mert az oltottaknak legyengült az imunrendszere és kevésbé tud védekezni, mint aki eleve a természetes módszerekben hisz.
2021. nov. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
43%
Mert birkák. Bégetnek és azt hiszik a vakcina az örök élet elixír. Supermanek lesznek... aztán leesik nekik, hogy megszivatták őket és most mennek a vágóhídra. Későn ébredni csak az ágyban jó, háborúban ébernek kell maradni.
2021. nov. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
83%

Az már kezd kiderülni, hogy vagy kb. fél évig tart az oltás hatása, vagy pedig 3 oltás kell a teljes védettséghez. Ezt még nem lehet tudni, hiszen a harmadik oltásokat még csak most kezdték adni, idő kell, míg kiderül, meddig marad magasan az antitest szint a harmadik után.

De inkább olyasminek tűnik, mint az influenza elleni védettség kérdése. Az influenzaoltás hatása is lecseng, csak influenza nincs nyáron, mire megint szükség lenne a védettségre, már eltelt egy év, ezért nem kell félévente oltani. De lehet, hogy a koronavírus is hasonló lesz, és kb. október-novemberben lesz majd érdemes felvenni az oltást, ami így véd ősszel meg tavasszal, nyáron visszahúzódik a vírus, majd következő ősszel megint érdemes lesz oltatni.

A baj csak abból fog adódni, hogy a COVID veszélyesebb, mint az influenza, és ha csak annyian lesznek hajlandók felvenni az oltást, mint ahányan az influenza ellenit, akkor minden évben ilyen súlyos hullámok elé nézünk. Mert míg az influenza főleg csak az idősekre jelent veszélyt, addig a koronavírus már a középkorosztályt is veszélyezteti, és így már sajnos túl sokan kerülnek majd minden évben kórházba.

Lehet, hogy majd megszelidül, de addig még sok év fog eltelni.

2021. nov. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem az sincs kizárva, hogy durvul. Az emberiség globálisan legyengítette az immunrendszerét oltásokkal.
2021. nov. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Oltásokkal nem, mert az a valódi fertőződést imitálja, a szervezet ugyanúgy reagál rá, pont ez a lényeg.

Inkább a túlzott tisztasággal. Régen sokkal több "kosszal" találkoztak a gyerekek, mint manapság. Mégis, én hiába ettem gyerekkoromban mosatlanul a fáról a cseresznyét, ma már én sem hagynám ugyanezt a gyerekemnek. Lehet, hogy ez a baj.

2021. nov. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
51%
Régen voltak az oltások, sok öreg kínait kapott, új variáns ellen kisebb a hatásfok. Ez így azért összeadódhat.
2021. nov. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
67%
Inkább az a szomorú, hogy a sok birka még mindíg nem hiszi el, hogy mekkora átverés ez az egész, pedig ennél egyértelműbb bizonyíték már nem kell. Inkább képtelenebbnél képtelenebb magyarázatokat gyártanak, hogy jó az oltás, de..., ahelyett hogy észrevennék már a legkézenfekvőbb okot.
2021. nov. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
38%

19: Magyarországon most lépte át a beoltottak száma a hatmilliót (az első oltással beoltottaké!), a lakosság száma pedig közel tízmillió.

Nagyjából négymillió ember semmilyen oltást nem kapott! Ez nagyon nagy szám!

A delta variáns kb. 7x fertőzőbb a kiindulásinál.

Ezek egyértelmű tények.

Csak ez a két tény egyszerűen megmagyarázza, miért alakult ki ez a helyzet.

Az is egyértelmű, hogy a sok oltásellenes tehet a negyedik hullámról.


Meg lehet nézni az Egyesült Arab Emirátusok hivatalos COVID honlapját. A lakosság 99%-a legalább egy dózissal, 90%-a két dózissal be van oltva. Sinopharmmal! A fertőzésszámuk folyamatosan csökken, és gyakorlatilag már lement a 2020 tavaszi szintre.

2021. nov. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!