Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van összefüggés az iskolai...

Van összefüggés az iskolai végzettség és az oltások között, szóval hogy a magasabb képzett emberek azok aki nem oltakoznak igaz?

Figyelt kérdés
2021. nov. 7. 10:39
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem a magasan képzett és az alacsonyan képzett emberek között is van olyan aki nem oltakozott.


Mindenki el tudja dönteni, hogy miben hisz és mire van szüksége.

2021. nov. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
44%
Én láttam mindenféle oltottat. A legtöbben a családi kupaktanács hatására oltották magukat. A diplomások rögtön, kérdés nélkül.
2021. nov. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
81%
Nagyobb felmérések éppen azt mutatják, hogy a magasabb iskolai végzettségűek között nagyobb az átoltottság. A környezetemben is ezt látom.
2021. nov. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem meg inkább a képzetlen suttyókra igaz (itt most nem arra gondolok, hogy valakinek nincs diplomája és automatikusan az lesz akkor), hogy orvosok, kutatók, professzorok véleménye az mehet a levesbe, de bezzeg a féjszbukon valaki írt egy 10 mondatból álló, úgy 50 helyesírási hibát tartalmazó kommentet, na az a tuti.
2021. nov. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
74%

Pont fordítva.


A diplomások közt sokkal nagyobb az oltottak aránya, mint a nem diplomások között.


Sőt tovább megyek: ha megnézed az egyetemeken az átoltottságot (innen az orvosikat vegyük ki, mert ott kötelező), akkor olyan tendenciát látni, hogy a műszaki-természettudományi képzéseken a legnagyobb az átoltottság. (Lsd. pl a BME 90+ %-a)

2021. nov. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
59%

Pont, hogy a magasabban képzettek között nagyobb az átoltottság.


A munkahelyem sem reprezentatív minta, de azért egy multi, Magyarországon 1000 vagy mennyi dolgozóval. Az irodai munkakörökban 85% az átoltottság, a gyárban 45% körül.


Senki se akarok megbántani, DE...


Egy képzettebb ember hisz egy adott terület szakértőinek, pláne, ha a többsége ugyanazt mondja.

A képzettebb ember nem lát mindenben mindenféle világméretű összeesküvést.

A képzettebb tudja, hogy miért nem reprezentatív minta a saját ismerősi kör, hogy matematikailag miért félrevezető, ha valakinek az ismerősi köre szerencsés módon vészelte át a betegséget, ezért az illető kijelenti, hogy ez nem is veszélyes...

2021. nov. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
47%

"Egy képzettebb ember hisz egy adott terület szakértőinek, pláne, ha a többsége ugyanazt mondja."


Aha..


Pl, hogy nem lesz 4. hullám? Vagy 2022-re vége az egésznek?


Mondtak itt már mindent, illetve annak az ellenkezőjét is. Aki figyel, az fixen belezavarodik. Én is ezért nem "veszem fel" az oltást. Egyszerűen lejáratta már magát mindenki.

2021. nov. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
43%

Rusvai Miklós előre megmondta, hogy akkor lesz vége ha minimum 70% os lesz az emberek átoltottsága vagy ennyien megfertőződnek a világban.


Aki konkrét időpontot mondott annak semmi köze a virológiához.

2021. nov. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
18%

"Rusvai Miklós előre megmondta, hogy akkor lesz vége ha minimum 70% os lesz az emberek átoltottsága vagy ennyien megfertőződnek a világban."


Értem. De ő állatorvosi virológus, tudtad?

2021. nov. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
35%

# 7


Tippem szerint a médiában hangzott el hol ez, hol az. A médiát pedig pont nem kellene figyelni. Nagyon nem, főleg Magyarországon.


Egyébként egy vírus terjedése nem látható előre.


Abban pedig a külföldi szakemberek többsége ért egyet (mondom szakemberek, nem médiabábok), hogy ez a vírus veszélyes, kiszámíthatatlan, nem tudni, akár fiatal szervezet hogyan reagál rá, nagy arányban van poszt-COVID, előre nem tudni, kinél indulnak be az azt okozó autoimmun folyamatok; az egészséges életmód jó, de nem garancia a vírus ellen, a vitaminok főleg nem és az immunrendszert nem lehet erősíteni (legalábbis nem úgy, ahogy az emberek döntő többsége elképzeli ezt).


Nekem személyes véleményem, hogy 99% átoltottságot kellene elérni addig, amíg nem mutálódik jelentősen. Alapvetően kedvelném a liberalizmust, de nem akkor, amikor a nevében mindent szabad, akár mások kárára. Tegyék kötelezővé, háziorvos, kezelőorvos határozza meg, kinek melyiket, aki nem akarja, azt zárják el. Ennyi.



Egyébiránt ne az én válaszomra reagáljatok, hanem a kérdésre. Viszont látásra!

2021. nov. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!