Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Herpesz meddig fertőz?

Herpesz meddig fertőz?

Figyelt kérdés

10 napos herpesz,bepörkösödött,lepergett a varr.

Lehet folytatni bármilyen szájjal "elvégzdendő dolgot? Csók,stb.bízom a saját fantáziákra..

Úgy tudom a hólyagban lévő cucc fertőz.



2021. nov. 8. 07:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A gyógyulást követő 2 hétben a vírusürítés folyamata még tart, ekkor, habár az illető gyógyultnak hiszi magát, a herpesz még mindig tovább fertőződhet.
2021. nov. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ó jaj..akkor az nagy szívás. Bár régebben is mikor volt 2 héten belül meggyógyult és pusziltam a pasimat,stb.és nem lett baja.

Remélem most is így lesz,köszönöm

2021. nov. 8. 08:55
 3/10 anonim ***** válasza:
Nincs mit. Máskor használj Pl Zovirax krémet az jelentősen lecsökkenti a gyógyulást.Már a legelső pici tünetektől kezdve hatásos.
2021. nov. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Aciclovir krémet használtam rá,nagyon hamar el is tűnt a hólyag,azaz varr lett belőle.

Varr leesése után,használtam az ajkam,utána másnapra picit be is varrasodott egy 1-2mm helynyit.

2021. nov. 8. 09:23
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
Akkor jó,ez a herpesz borzasztó,nekem is most van az 5. nap még pici var van.
2021. nov. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az..k***a szar..

Csak nehogy átmenjen genitális herpesszé,attol félek most

2021. nov. 8. 10:57
 7/10 anonim ***** válasza:
61%
Mai tudás szerint a herpeszvírus nem irtható ki a szervezetből, nyugalmi állapotban az idegrendszerben lapul. Az immunrendszert érintő bármilyen behatásra (pl. egyéb fertőzés), amikor az immunrendszer "figyelme" más felé irányul és a herpeszvírus ellen nem termel megfelelő ellenanyagot,akkor kiújulhat.
2021. nov. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%

Jaj igen ettől én is tartok,mindig mosom a kezem wc előtt is fertőtlenítős szappannal jó alaposan.

Igen 7-es tényleg így van ezért is kell vigyázni ne menjen máshova. Bár a nemi herpesz más egy kicsit,de az ajakherpesz vírusa is terjedhet lentre sajnos ha pl vírusos kézzel nyúlsz oda,vagy orális szexnél :(

Én múlt héten idegen helyen ittam szerintem attól jött ki megint,mert aki hajlamos annak ez is egy rizikó.

2021. nov. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az 1-es nagyon jól írta.


Csupán még annyival egészíteném ki, hogy a herpesz akár "tünetmentesen" is fertőzhet, bár lényegesen kisebb eséllyel. Azért írtam így, idézőjelben, mert gyakran előfordul olyan helyzet, hogy annyira enyhe tünete van a herpeszvírusok aktiválódásának, hogy az szinte észrevehetetlen. Mondok egy példát:


Nem alszod ki magad rendesen éjszaka, emiatt kis mértékben gyengül az immunválaszod. A herpeszvírusok elkezdenek aktiválódni és szaporodni az ajkadon, de te ebből csak annyit érzékelsz, hogy egyszer-kétszer picit viszket a szád. Nem bizsereg, nem hólyagosodik, nem "tünetesedik", nem is gondolod, hogy herpesz készülődik, csak mondjuk megvakarod kétszer aznap. De attól még a herpeszvírus ott van, és ebben az állapotban is fertőzhet.


Bocs a kisregényért, csak érdekességként írtam.

2021. nov. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek.

Pacsi,puszi

2021. nov. 12. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!