Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Jelentősen lazítottál az...

Jelentősen lazítottál az covid elővigyázatossággal az oltás óta?

Figyelt kérdés
Kézfertőtlenítés, tömeg kerülése, ritka bevásárlás stb.
2021. nov. 11. 10:38
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
22 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Nem az oltás óta, bár oltva vagyok. De nem ezzel függ össze, inkább egyszerűen csak belefáradtam. Oké, felveszem a tömegközlekedésen a maszkot és nem állok mások nyakára a boltban, de ami mondjuk tavaly tavasszal meg tavaly ilyenkor volt ("maradjotthon" és társai) annál lényegesen többet engedek meg magamnak.
2021. nov. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
17%
Kezet fertőtlenítek, meg kezet mosok rendszeresen, meg ami szabályt muszáj azt nyilván betartom (pl. maszk a buszon), de ennyi. Semmi több. Sőt, híreket is alig olvasok.
2021. nov. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%
Eddig is leszartam, be sem vagyok oltva és nem is leszek.
2021. nov. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon sokak szerint az oltás előtt a "túlzásba vittem" kategóriába estem. Egy évig kb. két kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor találkoztam a rokonokon kívül mással.


Eleinte odáig jutottam, hogy nem simogattam meg az utcában a kutyákat, mikor sétálni mentem, nehogy mástól elkapják a vírust, én meg tőlük. Nem tömegközlekedtem, csak autóztam és ugye home-office volt.


Ehhez képest most elég lazán vagyok. Ugyan maszkban, de eljárok jógázni és zumbázni, ugyan igyekszem kültéren, de találkozom barátokkal. Vásárolni ugyanúgy járok, de már nem "morgok fennhangon" arra, ha valaki nem tartja a sorban az 1.5 m távolságot és nem délben megyek (a rendelést 2 alkalom után feladtuk, mert nagyon speciális diétám van és mikor nincs az egyik boltban, akkor megyünk egy másikba adott márkájú/fajtájú termékért, a helyettesítő termékek nem működnek nálam).

2021. nov. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
3: Akkor ahogy érezhetted volna, nem vagy célcsoportja a kérdésnek..p
2021. nov. 11. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!