Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A munkahelyemen kötelező az...

A munkahelyemen kötelező az oltás, viszont most koronás vagyok?

Figyelt kérdés
A határidő a hónap vége, viszont elkaptam és így még ha akarnám se olthatnának be. Miután felgyógyultam mennyi ideig nem adható még be az oltás és honnan lehet erről papírt szerezni?
2021. nov. 14. 15:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
Biztos, hogy az oltás kötelező és nem a védettségi igazolvány? Mert átesett embereknek is jár az igazolvány.
2021. nov. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
73%

Amennyiben orvosi indoka van annak, hogy valaki nem veheti fel az oltást, úgy ezt a rendelet az orvosi igazolás intézményével rendezi.

Keresd meg a háziorvosodat, a betegséged végéig kapsz igazolást. De hameggyógyulsz a határidő végéig, akkor oltass akár rögtön és add le erről az igazolást!

2021. nov. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mennyi idő után kaphatsz oltást, azt nem tudom, a pontos menetét se, de elvileg az üzemorvosod/háziorvosod igazolhatja, hogy neked nem kötelező oltatni(szakvéleménnyel), gondolom ilyen esetben is náluk kellene érdeklődni.
2021. nov. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Az oltást tették kötelezővé, nem csak a védettségit.


Mondjuk inkább felmondok, minthogy beoltassam magam, csak reméltem ki tudom tolni legalább 1-2 hónappal.

2021. nov. 14. 16:00
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

Első, nekünk külön kiemelte a munkáltató, hogy csak az oltást fogadja el. Közalkalmazott vagyok.

De lehet máshol normálisabbak, és elfogadják, ha valaki természetes módon szerezte meg a védettséget, és nem csak arra játszanak, hogy elfogyjon ez a sok sz@r vakcina...

2021. nov. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
Ha ráoltanak a koronára ott döglesz meg. Ne legyél öngyilkos...
2021. nov. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Hogy mennyi idő után kaphatsz oltást, azt nem tudom, a pontos menetét se, de elvileg az üzemorvosod/háziorvosod igazolhatja, hogy neked nem kötelező oltatni(szakvéleménnyel), gondolom ilyen esetben is náluk kellene érdeklődni."


2 hét, mert a papíron szerepel egy kérdés:

"Volt-e lázas beteg az elmúlt 2 hétben?

(Megjegyzés: akut lázas betegség kizáró ok)"


Tehát 2 hét utána már lehet.

2021. nov. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Vagy keress egy ügyvédet és tárgyaljátok meg, hogy hogyan jöhetsz ki jól a fizetetlen szabira küldésből (egyébként a munkáltatónak 45 napot legalább adnia kell arra, hogy az első oltást megkaphasd, tehát a hónap végi határidő nem is valid a munkáltató részéről). Vagy a másik, hogy felmondasz mielőtt elküldenének fizetetlenre.
2021. nov. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"tehát a hónap végi határidő nem is valid a munkáltató részéről). Vagy a másik, hogy felmondasz mielőtt elküldenének fizetetlenre."


De, a fegyveres erőkre dec 1. vonatkozik.

2021. nov. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#9: Én ilyenről nem hallottam de elhiszem. Ettől a kormánytól bármi és annak ellenkezője is kitelik.

Alapvetően a kormányinfón és a rendeletben 45 napos határidő van kikötve az első dózis beadatásáig. A rendelet okt. 28-tól él, de a 45 nap a munkáltató által írásban közölt kötelező oltás felvételének kikiáltási napjától számítódik.


Azért kicsit önmagának is szemenköpése ha tényleg dec. 1. a fegyveres erőkre vonatkozó határidő, mivel ezek szerint ők kivételek akkor. Bár mondom, ilyesmin nem lepődnék meg.

2021. nov. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!