Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért van folyton bedugulva...

Miért van folyton bedugulva az orrom?

Figyelt kérdés

Sosem tapasztaltam ilyet, amit idén. Sosem voltam allergiás. Néha egy-egy kis megfázás. Idén szeptember közepén sikerült jól megfáznom. Torokfájás, láz, orrfolyás, stb. Azóta folyton be van dugulva az orrom. Lassan ráfüggök az orrspray-re, éjszakánként felébredek, mert nem kapok levegőt. Rég nem volt már átaludt éjszakám. Nagyon gyötör. Azt mondják allergia.

Voltam covidos és oltva is vagyok.

Valakinek tapasztalat?



2021. nov. 15. 08:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Ki kéne fújni
2021. nov. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Pont az orrspray miatt, hogyha sima recept nélkül kapható csodát használsz. Amikor múlóban a hatása, bedagad az orrnyálkahártya, még dugultabbnak érzed, megint használod... ördögi kör.


Tudatosan kezdd el csökkenteni, majd letenni. Fújhatsz pl. csak egy oldalra is egyszerre, hogy azért levegőt is kapj.

2021. nov. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nózi jobb
2021. nov. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1


Nincs neki benne váladék, az orrnyálkahártya duzzadt.



Kérdező,

Szerintem is pont a spray miatt.

A sósvizes orrspray-k jók, nem okoznak függőséget, sóoldatok, nincsen bennük nyálkahártya-lohasztó anyag.

De lehet, hogy kell fül-orr-gégész a nyálkahártya leszoktatásához.

2021. nov. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A só miatt kérdezem, salvus víz inhalálása is hatásos lehet? Van inhalátor gépem és salvus vizem. Kipróbálnám, ha jó megoldás.
2021. nov. 15. 10:12
 6/7 anonim ***** válasza:
A Nózi, de jó hogy írod veszek is. A kérdezőnek is jó lenne pár száz forintért. Az orrnyálkahártyád beduzzad és azért van eldugulva.
2021. nov. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A Salvus víz jó.

Én 10-15 éve, tiniként azzal öblítettem át az orromat. Ma már sós vízzel.

Én úgy veszem észre, mintha az eukaliptusz illóolaj is csodát tenne, továbbá figyelj oda a páratartalomra.

2021. nov. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!