Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért viselem nagyon nehezen...

Miért viselem nagyon nehezen a légúti fertőzéseket? Mások, sokan legyintenek, hogy "á, kis nátha!" és valóban, 2x fújnak orrot. És nem értik meg hogy nekem ez nem ennyi, csak nyafogok.

Figyelt kérdés

Az egyszerű nátha során az én orrom folyamatosan ég, mar, csavar, nonstop folyik, tüsszögök, köhögök, a garatom, torkom is ég, kapar vagy épp viszket, véresre fújom az orrom, eldugul, fáj a fejem, meg van az az undorító nátha szag az orromban. Ja mert persze olyankor ízeket és szagokat se érzek csak azt a fullasztó szagot. Ó és grátisz amikor lejjebb megy a gyulladás a fogaimra és annyira fáj az összes, hogy enni sem tudok. Alvásról ne is beszéljünk.

Inkább választanék egy hányós-hasmenős vírust, volt már az is, sokkal-sokkal jobban viseltem.


És az a baj, hogy iszonyú fogékony vagyok a légúti szarokra, én nem tudom miért. Ha valaki beteg a közelemben azt fixen elkapom és ledönt. Ez a másik kérdésem, mit tehetnék ellene? Lehet egyáltalán bármivel immunrendszert erősíteni vagy azzal kell együtt élni amivel születünk... vitaminokat már folyamatosan szedek, multit is, 2 félét, C-t, cinket, D-t is szedtem most azt kisebb dózisban fogyasztom, E-t, sörélesztőt, magnéziumot... de asszem ennyi volt, nem költök rájuk többet. Nem érnek semmit. :(



2021. nov. 23. 23:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez genetika és családon belül halmozódik.
2021. nov. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ezt hogy érted? Az immunrendszer erősségét? A családban én vagyok a legbetegesebb. Még a nagyszüleim is sokkal ellenállóbbak nálam. :(

Ha el is kapják szinte észre se veszik. Most is, tőlük kaptam el, és vagy ezerszer rosszabb tüneteim vannak, mint nekik voltak.

2021. nov. 24. 09:06
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
gyerekként lehet nem ettél elég homokot és koszt, így nem alakult ki ellenálló immunrendszered.. csak tipp, mi mindig nyakig koszosan mentünk haza, egymás után ettünk-ittunk, mosatlan szedret ettük a vasúti sinek mellett stb... engem még a korona is elkerült nem még az influenza meg nátha, nem vagyok fogékony rájuk, pedig sok koronással voltam egy légtérben már 2 év alatt.
2021. nov. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!