Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Megéri emiatt hazautaznom...

Megéri emiatt hazautaznom Magyarországra, hogy felvegyem a 3. oltást, vagy várjam ki a karácsonyt, esetleg az újév első napjait?

Figyelt kérdés

Jelenleg Csehországban dolgozm, és próbaidőn vagyok. Sajnos az egyedüli megoldás az lenne, ha mondjuk péntek este hazamennék, és szombaton beoltanának. Viszont másnap már jöhetnék is vissza. Itt Prágában csak januártól kaphatnám meg a harmadik oltást, illetve annyira nem ismerem ki itt a rendszert, úgyhogy lehet emiatt otthon egyszerűbb lenne oltakozni. Csak nem tudom emiatt megéri-e a 8 óra buszozás haza, majd másnap vissza Prágába. karácsony környékén mindenképpen tervezek hazamenni. Mi legyen szerintetek? Júniusban kaptam meg a második oltásomat.


Másik kérdés: az eesztében csak én nem látom az oltás típusát? Pfizeren vagy Modernán kívül mást nem szívesen szeretnék.



2021. nov. 24. 23:03
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem érdeklődj ott körbe, mielőtt útnak indulsz, mert lehet vissza nem jutsz
2021. nov. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemes. Főleg ha ott nem látod át a rendszert, valszeg nem is veled kezdik jan 1-én.

Miért nem jössz vonattal? Gyorsabb is, meg talán elviselhetőbb is mint egy buszon nyomorogni.


Az EESZT nem írja az oltóanyag típusát, de ha napközben mész akkor tuti kapsz Modernát vagy Pfizert. Ne hagyd estére, mert akkor már nem bontanak új ampullákat, nővérem pasija ezért nem kapott Janssent...

2021. nov. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

"mert lehet vissza nem jutsz"


Miért ne jutna vissza? Főleg, ha ott dolgozik. Ez a legnagyobb lockdownban is ütőérv volt...

2021. nov. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1-es: mivel itt dolgozom, 2-szer oltva vagyok, van itt is biztosításom, miért is ne jöhetnék vissza? Második hullám alatt oltatlanul is volt, hogy hazamentem, csak akkor előtte leteszteltem magam.


Néztem a vonatokat is, viszont sajnos csak több átszállással lenne...és jelenleg ahogy írtam is próbaidőn vagyok, szóval nem szeretném, ha a cég tenne nekem szívességet, meg emiatt szabadságot se feltétlen vennék ki.

2021. nov. 24. 23:36
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Néztem a vonatokat is, viszont sajnos csak több átszállással lenne..."


Prága és Budapest között naponta 7 pár közvetlen vonat van.

Nem erőlködöm, csak mondom :)

2021. nov. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tudom, es nagyon koszi. :)) Majdesz valahogy.
2021. nov. 24. 23:45
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezed meg a munkahelyeden milyen lehetőségek vannak. Hátha tudnak segíteni.
2021. nov. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!