Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Milyen irányba érdemes elmenni...

Milyen irányba érdemes elmenni ezekkel a tünetekkel?

Figyelt kérdés

Idén januárban észrevettem, hogy foltokban kopaszodom (30 éves nő vagyok). A bőrgyógyász szteroidot írt fel, amelytől újra visszanőtt (pár hónappal később újra elkezdett kihullani, de utána mintha magától elmúlt volna). Emellett elküldött góckutatásra, de a fogászati, fül-orr-gégészeti és a nőgyógyászati is negatív lett. Ekkor azt mondta, hogy gyakoribb, hogy sosem derül ki az eredete, de örüljek, hogy visszanőtt és ne firtassam tovább az esetet.

Februárban iszonyatosan fájni kezdett a nyakam elülső része az állam alatt, így elmentem az endokrinológusomhoz, hátha a pajzsmirigyem gyulladt be (pajzsmirigy alulműködésem van, de gyógyszert szedek rá). A leletek negatívak (ugyan kicsit keménynek tartotta a pajzsmirigyet és pici göbök is voltak benne), az értékeket gyönyörű szinten tartja a rá szedett gyógyszer.

Kora tavasszal egyik napról a másikra elkezdett párhuzamosan fájni mindkét kéz- és lábízületeim. Ezután elmentem immunológushoz, mert egyértelműnek látszott, hogy autoimmun betegségeket kellene nézni. Ő cöliákiára gyanakodott (néha jól fel tudok puffadni), de emellett leteszteltetett számos más dologra is (lupusz, scleroderma, sjögren). Minden panel negatív lett (ENA, ANA, SS-A, SS-B stb.), az anti ds-dna lett egyedül nagyon alacsony (5,4), amire azt mondta, hogy ez lényegében negatív. Az ízületi problémákra azt mondta, hogy kéztőalagút szindróma lehet vagy szimplán csak túlerőltetés, mert sokat gépelek a munkám során. Ultrahang folyadékot mutatott ki, így elküldtek reumatológiai szakrendelésre, ahol rheumatoid arthitiszre gyanakodott a doktor. Szintén vérkép, negatív reuma faktorral és negatív anti-CCP és a röntgen szerint is minden rendben.

Mindeközben folyamatosan csináltattak velem általános vérképeket, egyedül a bilirubin szintem, valamint legutóbb az ultraszenzitív CRP és a ferritin szint volt magasabb, de a dokik szerint ez még a "belefér" kategória.

Ekkor már kezdett elegem lenni a dologból, a sok eredménytelen orvoshoz mászkálásból, sokszor azt éreztem, hogy hipochondernek tartanak, vagy olyannak, aki felnagyítja a problémákat. Felmerült a mentális betegség kérdése is, a munka okozta stresszre fogták ezt vagy egyszerűen azt mondták, hogy poszt-kovid. Nyilván ezt is megértem, hiszen negatív leletekkel nem tudunk merre tovább menni. A legrosszabb az ízületi fájdalom volt, néha írni sem tudtam, vagy fájdalmas volt menni.

Szeptemberben a nőgyógyász a szokásos éves vizsgálaton végül a fogamzásgátló spirál kivevését javasolta, habár ő januárban nem érzékelt ott problémát. Ezután csökkentek a fájdalmak, de nem múltak el teljesen.

Mivel számomra már ez is győzelemnek számított, így nem akartam egyáltalán orvoshoz menni többet. De történt néhány napja, hogy durván belobbant mindkét fülem, a fájdalom elviselhetetlenné vált, így vissza kellett mennem fül-orr-gégészetre. Az orvos szerint egyik dobhártyám sincsen rendben. Hallásvizsgálatra írt ki, de nem érzem, hogy baj lenne a hallásommal.

A kérdésem az, hogy van-e olyan irány, ami felé érdemes még elindulni? Összefügghet-e a fülgyulladás az eddigi tünetekkel? (Amikor még terítéken volt az immunológiai oldal, olvastam, hogy a sjögren járhat együtt ízületi problémákkal, gyulladt füllel és foltos hajhullással.)

Vagy egyszerűen engedjem el ezt az egészet, mert ezek csak véletlenül egymás után bekövetkező bajok voltak?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. nov. 27. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha már az orvosi része csődöt mondott, én kipróbàlnek egy kineziológust is. Aki egy kicsit mélyebbre ás benned. Ártani biztos nem árt. Viszont lehet hogy használ. Tudod... Mindennek oka van.
2021. nov. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kizárt, hogy minden mindennel összefügg. Én ennek ellenére inkább most egy jó pszichológust keresnék.
2021. nov. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%
Ha ez poszt-covid, akkor érdemes Pfizer oltással oltatni, a kiváltott immunreakció állítólag csökkenti a poszt-covid tüneteket.
2021. nov. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, szét fogok nézni a kineziológia és a pszichológia területén is. Mindhárom oltásom megvan, két Astra és egy Pfizer, remélem igaz, amit a Pfizerről mondanak, ha poszt-covid. :) Amúgy valószínűleg tavaly szeptemberben estem át a betegségen, de akkor nem teszteltek.
2021. nov. 27. 17:59
 5/5 anonim válasza:
Szia! Azóta sikerült meggyógyulni?
jan. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!