Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » COVID hatásra valami megoldás?

COVID hatásra valami megoldás?

Figyelt kérdés

Átestem a COVIDon kicsivel több mint egy éve. A körülményekhez képest nem cibált meg nagyon, amim volt az erős torokfájás, ízek és szagok teljes hiánya, illetve napi 20 óra alvásigény, de kihevertem, beoltattam magam, ilyesmi.


Viszont az ízlelésem és a szaglásom nem jött vissza teljesen. Sokszor van, hogy beleszagolok egy üvegbe és percekig szagolom és gondolkodok, hogy mi ez, mire felismerem a paradicsom illatát, amit korábban nagoynis jól ismertem és szerettem.

Ízek terén meg azóta sokkal fűszeresebben étkezem, rákaptam az indiai kajára is, de egy cosmó étel ízért, amit korábban nagoyn szerettem, most alig tudom értékelni.


Mit lehet ezzel tenni?



2021. dec. 3. 13:32
 1/5 A kérdező kommentje:
Nyilván célom nem elkapni újra. Bátyám 3x kapta el egymás után, úgy megcibálta mint kutya a rongyot, és még azután sem volt antiteste úgyhogy ő fél évig ki se lépett a lkaásból amíg végül megkapta az oltást. Én nem tudom a betegség után volt-e antitestem vagy csak szerencsém volt, de annyi oltást nyomatok magamba amennyit csak kell, de mégegyszer nem akarok átestni rajta.
2021. dec. 3. 13:35
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Semmit, maximum varni lehet hogy javuljon.
2021. dec. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A szaglás, mint érzékelés elvileg "gyógyítható". Tán van rá valamiféle "tréning" is. Mindenesetre érdemes utána olvasni. Én még amivel próbálkoznék, hogy naponta többször, különféle kellemes/kellemetlen szagokat/illatokat megpróbálnék percekig "szagolgatni". Emellett szabadba kimenni, friss levegőt "szívni", kicsit edzeni az érzékszerveket. Nem mondom, hogy tuti a javulást de egy próbát megérhet.
2021. dec. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
37%
Akkor ezentúl minden fingásomért kérni fogok egy 500-ast mondjuk. Hiszen ingyenes kovid tesztet bocsájtok az emberek rendelkezésére. Aki érzi az illatát, az nem kovidos!
2021. dec. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

3as, köszi a választ.


4es, retardlt vagy.

2021. dec. 3. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!