Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Oltásellenesek: elolvastátok...

Oltásellenesek: elolvastátok már valaha más egyszerű gyógyszer betegtájékoztatóját?

Figyelt kérdés

Komolyan felmerült bennem ez a kérdés: aki oltásellenes, beleolvasott már életében más gyógyszer betegtájékoztatójába?


Ezek a személyek lassan már ott tartanak, hogy a Marinéni gombás lábujjkörmének benövését is oltás-mellékhatásnak nevezik, és bármit okoz az oltás, azonnal farkast kiáltanak. Holott egy sima fejfájáscsillapító betegtájékoztatójában pl. ez áll:


Advil Ultra


A gyógyszer mellékhatásai az alábbiak szerint osztályozhatók:


Nagyon gyakori: 10 kezelt betegből egynél vagy több mint egynél fordul elő.

Gyakori: 100 kezelt betegből egynél vagy több mint egynél fordul elő; de 10 kezelt betegből kevesebb, mint egynél fordul elő.

Nem gyakori: 1000 kezelt betegből egynél vagy több mint egynél fordul elő; de 100 kezelt betegből kevesebb, mint egynél fordul elő.

Ritka: 10 000 kezelt betegből egynél vagy több mint egynél fordul elő; de 1000 kezelt betegből kevesebb, mint egynél fordul elő.

Nagyon ritka: 10 000 kezelt betegből kevesebb, mint egynél fordul elő.

Fertőző betegségek és parazitafertőzések: nagyon ritkán meningitisz (agyhártya-gyulladás).


Vérképzőszervi és nyirokrendszeri betegségek és tünetek: nagyon ritkán vérszegénység, a fehérvérsejt-szám csökkenése. Korai tünetek lehetnek: láz, torokfájás, felületi szájsebek, influenzaszerű panaszok, súlyos kimerültség, orr és bőr vérzékenysége.


Immunrendszeri betegségek és tünetek: egyes esetekben bizonyos autoimmun kórképekben szenvedő betegeknél (szisztémás lupusz eritematózusz, kevert kötőszöveti betegségek) aszeptikus meningitisz. Tünetei: tarkómerevség, fejfájás, émelygés, hányás, láz, tudatzavar.


Idegrendszeri betegségek és tünetek: nem gyakran fejfájás, szédülés, sztrók; nagyon ritkán ingerültség.


Szembetegségek és szemészeti tünetek: nem gyakran látászavarok; ritkán látásgyengülés.


A fül és az egyensúly-érzékelő szerv betegségei és tünetei: ritkán fülcsengés, szédülés.


Szívbetegségek és a szívvel kapcsolatos tünetek: nagyon ritkán ödéma, szívelégtelenség, magas vérnyomás, ritmuszavarok, szívinfarktus, angina pektorisz (szívtáji fájdalom).


Légzőrendszeri, mellkasi és mellűri betegségek és tünetek: jelenleg vagy korábban asztmában szenvedő betegeknél a gyógyszer bevétele hörgőgörcsöt válthat ki.


Emésztőrendszeri betegségek és tünetek: nem gyakran hasi fájdalom, hányinger, emésztési zavar; ritkán székrekedés, puffadás, hányás, hasmenés, bélgázosság, gyomornyálkahártya-gyulladás; nagyon ritkán gyomorfekély, a bélhuzamból eredő vérzés. Különösen a vérzés kialakulásának kockázata függ az adag nagyságától és az alkalmazás időtartamától.


Máj- és epebetegségek, illetve tünetek: nagyon ritkán májműködési zavarok, májgyulladás, sárgaság.


A bőr és a bőr alatti szövet betegségei és tünetei: ritkán a bőr alatti szövetek duzzanata, mely érintheti az arcot és a garatot is; nagyon ritkán súlyos bőrelváltozások, hajhullás, pontszerű vérzések.


Vese- és húgyúti betegségek és tünetek: nagyon ritkán előfordulhat a vizelet-kiválasztás csökkenése, véres vizelet, fehérjeürítés, vesegyulladás, ödéma. Ezek a tünetek vesebetegség, vagy akár veseelégtelenség tünetei is lehetnek.


Általános tünetek, az alkalmazás helyén fellépő reakciók: nem gyakran túlérzékenységi reakciók (bőrvörösség, viszketés, bőrkiütés), az asztma rosszabbodása, hörgőgörcs, ziháló légzés; nagyon ritkán súlyos túlérzékenységi reakciók. Tünetei: arcödéma, nyelv- és gégeduzzanat, nehézlégzés, szapora pulzus, súlyos vérnyomáscsökkenés vagy sokk.


Az Advil Ultra lágy kapszulához hasonló készítmények alkalmazása során kis mértékben fokozódhat a szívinfarktus ("miokardiális infarktus") vagy sztrók kialakulásának kockázata.



És látható, hogy a RITKA mellékhatás is min. 10000 emberből 1-nél jelentkezett!!!

Innentől kezdve 4 MILLIÁRD beoltott embernél miért kiáltanak farkast, ha jelentkeznek komolyabb mellékhatások is? A fentiek alapján még ha százezres nagyságrendben jelentkeznek ilyen tünetek, még akkor sem haladja meg egy sima fejfájáscsillapító mellékhatását.



2021. dec. 7. 02:28
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:

Mivel tudom, hogy nem fogtok ennyit olvasni, itt a lényeg:


És látható, hogy a RITKA mellékhatás is min. 10000 emberből 1-nél jelentkezett!!!


Innentől kezdve 4 MILLIÁRD beoltott embernél miért kiáltanak farkast, ha jelentkeznek komolyabb mellékhatások is? A fentiek alapján még ha százezres nagyságrendben jelentkeznek ilyen tünetek, még akkor sem haladja meg egy sima fejfájáscsillapító mellékhatását.

2021. dec. 7. 02:29
 2/32 Argloss ***** válasza:
80%

Pontosan ugyanezzel a logikával meg lehet indokolni, hogy adott korosztálybon belül sok millió fertőzöttből csak néhánynak lettek komolyabb tünetei, vagy haltak meg... Ahogy számodra elhanyagolható az ő félelmük, úgy számukra is a tiéd. Ahogyan te igazolni akarod a döntésed létjogosultságát, úgy ők is.

Az emberek az érzelmeik alapján döntenek. Ezen nem fogsz tudni változtatni. Az meg végképp nem fog segíteni, ha oltott/oltatlan csoportot csinálunk a világból, mert a csoportok makacsul ragaszkodnak az igazukhoz és hajlamosak nem meghallgatni egymást, amiből jó dolog biztosan nem lesz.

2021. dec. 7. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
69%
Olvastuk, de lexarjuk. Ha megvesszük, rajtunk áll, hogy bevesszük-e. Remélem, hogy érted az összefüggést.
2021. dec. 7. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
78%
Elszoktam olvasni, de akkor tényleg van betegségem, ezért beszedem. De minek oltassa be magát olyan ember aki átesett a viruson, szinte tünetek nélkül. Az se érv, hogy megfertőzhet mást, mert az oltott is fertözhet.
2021. dec. 7. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
25%

A kerdezö nagyon jo! Sajnos a legtöbb oltastagadot nem lehet megközeliteni jo ervekkel.


Tegnap lattam egy nagyon jo müsort a 3SAT-on, nemet ado. Ugy kezdtek, hogy ez a pandemia a vilag legjobb intelligencia tesztje. Folytatas Einstein idezet, leforditom:


"Ket dolog vegtelen, az Universum, es az emberi butasag, de az Universumnal meg nem vagyok teljesen biztos benne.."


A müsorban ezeket az embereket hoztak parhuzamban azokkal, akik az oltas ellen lazadoznak, tüntetnek. A tema a butasag volt. Egy tudos-kutato beszelt rola.


Valoban, ezek az emberek butak. A politikusok meg tulsagosan türelmesek velük. De sok probalkozas utan vegre eljutottak odaig, hogy kötelezöve teszik az oltast. Szepen, egyik orszag követi a masikat. Ausztria kezdte.

2021. dec. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
28%
Kérdező, szerinted van értelme olyanokkal foglalkozni, akik szerint Csollány azért került gépre, mert így köynnebben megölik, nem annyira feltűnő?
2021. dec. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
87%
Olvastam. Épp ezért nem veszek be gyógyszert mindaddig míg nem muszáj. És a muszáj alatt nem azt értem, hogy kötelező, hanem azt, mikor már annyira fáj vagy begyullad valamim, hogy zavar, és a hagyományos kezelések (pihenés, kamillázás, stb.) nem válnak be. Egyetlen kivétel van, a műtétek utáni gyógyszerezés. Azzal nem szabad játszani egy pillanatig sem.
2021. dec. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
64%

Életemben nem szedtem még be fájdalomcsillapítót.

Egyébként minden gyógyszer mellékhatásait el szoktam olvasni már csak érdekességképpen is.

Maximum lázcsillapítót (ha már nagyon muszáj) vagy antibiotikumot vagyok hajlandó beszedni. De egyiket sem megelőzési céllal, hanem gyógyszerként, amikor már nagyon beteg vagyok, és a doki felírja.

Én nem vagyok oltásellenes, de a covid oltások nem sokat érnek, felőlem az oltja be magát aki akarja, igazából csak hamis biztonságérzetet ad, lélekbalzsam.

Én azt nem szeretném, hogy rámkényszerítsék az oltást úgy, hogy egyébként papírom van róla hogy még mindig "védett" vagyok a fertőzésen átesés óta.

2021. dec. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
29%

Imádom, hogy mindenki itt veri magát, hogy "Én soha nem szedek gyógyszert" "Én döntöm majd el".


Aham.


Akkor majd tessék szépen otthon ülni mondjuk egy szimpla tüszős mandula gyulladást is antibiotikum meg fájdalomcsillapító nélkül kihordani. 0% hogy belehalsz, cserébe 1 hét pokol.


Mondjuk ezen jót röhögtem:


"Maximum lázcsillapítót (ha már nagyon muszáj) vagy antibiotikumot vagyok hajlandó beszedni. De egyiket sem megelőzési céllal"


Miért, van olyan ember (a hipochondereket ne vegyük most ide), aki akkor is bevesz egy fájdalom/láz csillapítót vagy antibiotikumot, amikor nincs semmilyen tünete? LOL.

2021. dec. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

#9: igen, van, elég sok ilyet ismerek. Irodákban minden 2. embernél ott az algopyrin a fiókban, ha olyan kedve van befesz egyet, mert mintha kezdene fájni a feje.

Mások otthon tartják a csak félig beszedett antibiotikumot "jó lesz az később" picit faj a torka már küldi is be a szervezetbe.

2021. dec. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!