Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az arcomra tüsszentettek,...

Az arcomra tüsszentettek, 100% a nátha?

Figyelt kérdés

Közös iroda, szemben ül a kolléganőm.

Hétfőn behozta magával fél órára a gyerekét mert lebetegedett és el kellett hoznia az iskolából.

Ameddig nem jött érte az apja addig ott volt az irodában és a számítógépen játszott, szabadon köhögött és tüsszögött.

Ezután odajött hozzám hogy segítsek és amikor lehajoltam hozzá teljesen letüsszentette az egész arcomat. Hirtelen úgy lesokkolt hogy csak ültem.

Szerintetek biztos hogy elkaptam? Vagy megúszhatom?



2021. dec. 8. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:
40%

Én ilyen esetben elszaladnék teszteltetni. (és ha nagyon filléreskedő vagy, akkor max. emlékeztetném a kolléganőt, hogy figyelj Gizi, tudod volt az az eset tegnapelőtt, hogy az Aladár leköhögött, letüszögött... Tudod, most minden a COVID-19 körül forog, én meg parázok, mert nem akarok kidőlni... Elszaladok egy tesztért, én megveszem, meg letesztelem magamat, meg minden, de ez xFt-ba kerül... Mivel ez a te "sarad", kérlek fizesd ki!


Ha normális, akkor elszégyelli magát a történtek miatt, és vagy kirakja a kp.-t, vagy megkérdezi a számlaszámodat (kivéve persze, ha ő a pénzügyes-bérszámfejtő a cégnél, mert akkor nem kérdez semmit, csak utal)

2021. dec. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Megúszhatod. A férjem kb. minden hónapban megfázik, köhög stb. Hiába vagyok egy légtérben vele, iszok a poharából vagy ilyesmi, sosem szoktam elkapni tőle. Nem törvényszerű, hogy elkapod.
2021. dec. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mennyire vagy fogékony a fertőzésekre.



Én 100%,hogy elkapnám, életemben nem volt olyan, hogy ilyet ne kaptam volna el. Havonta vagyok "beteg" én is.


Viszont ismerek olyanokat, akik kizárt, hogy ennyitől elkapnák.

2021. dec. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
40%

1. vagyok

Még talán annyi, hogy - szerintem legalábbis - nem érdemes azonnal teszteltetni, mert úgysem azonnal mutatja ki a teszt a megfertőződés tényét, hanem pár nap múlva. De a tesztért elrohannék ma.

S lehet, hogy - ha "távmunkásítható" a munkád - akkor a következő napokban a főnök helyében téged is és a kolléganőt is távmunkára küldenélek. (Magyarul: ha irodai munka, akkor hazaviszed a céges laptopot, és dolgozol otthonról - persze feltéve, hogy olyan a munka, és hogy van otthon neted)

2021. dec. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
61%

Nem 100%

A gyerekeim rendszeresen telibe tüsszögnek, köhögnek, én évente 1x betegszek meg picit, az is csak durvább orrfolyás

2021. dec. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!