Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha csinálok otthon covid...

Ha csinálok otthon covid gyorstesztet es pozitív lesz, utána a háziorvos kihívja a mentőket is rendes tesztre?

Figyelt kérdés
Semmi tünetem nincs, csak nem érzem az illatokat. Holnap veszek gyors tesztet, de nagyon nem szeretném ha felnyúlnának az orromba azzal a pálcikával..😅

2021. dec. 12. 18:30
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Ne rohogj szerintem mert bármikor befulladhatsz ha covidos vagy. Ha pozitív a gyorsteszt fotozd le és küldd el haziorvosodnak majd lehet ír fel faviripavirt.


Nekem is szaglassal kezdődött és csúnya tüdőgyulladást kaptam rá pár nappal.


27 éves férfi vagyok.

2021. dec. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Kellemetlen, de nem nagy cucc igazából, fölöslegesen félsz tőle. Ami a mentőt illeti: a nővéremnek nincs kocsija, ennek ellenére SE küldtek házhoz tesztelést: oldja meg, rángasson valakit bele a covid gyanú ellenére hogy bejusson.Pont leszarják kit fertőzöl meg esetleg.
2021. dec. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Eleve karanténban vagyok, ma éjfélkor jár le. Folyt az orrom, de múlthét pénteken költöztünk és vékony pulcsiban szaladgáltam kint a hidegben azt hittem eddig hogy akkor megfáztam picit, viszont ma ahogy fújtam magamra a parfümöt feltűnt hogy nem érzem az illatát.
2021. dec. 12. 18:43
 4/10 A kérdező kommentje:
Tehát ha csinálok itthoni tesztet és pozitív akkor utána jön még egy teszt? 😕
2021. dec. 12. 18:45
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes megcsináltatni. De ne félj tőle, tényleg nem nagy ügy.
2021. dec. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Rendben köszi.
2021. dec. 12. 18:48
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem érzed az illatokat, már az is egy tünet, és az egyik legjellemzőbb. Én már láttam valakinél a faluban védőruhás mentősöket kivonulni valakihez. Úgyhogy hozzád is kivonulhatnak, bár lehet hogy csak elrendel az orvosod 10 nap vagy 2 hét karantént. A pcr tesztre úgyis várni kell. A szagvesztés, és a pozitív gyorsteszt már önmagában is elég a karanténhoz.
2021. dec. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ok, visszaszívom amit írtam, mert nem tudtam hogy karanténban vagy, most olvastam csak.
2021. dec. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

Nem tudom, hogyan rendel nálatok a háziorvos, de nem kellene várnod sokáig. Ha van kocsid, akkor uzsgyi be egy tesztközpontba, és csináltasd meg a tesztet! Ha esetleg van olyan oltott ismerősöd, akit 1-2 hónapon belül oltottak 3. oltással, ő is bevihet maszkban mindkettőtökön.

Az ügyeletet felhívhatod, hogy megerősítsék, de pl egy gyulladáscsökkentőt beszedhetsz, C-, D vitamint, acetil ciszteint (ACC) időlegesen, amíg nem kapsz rendes gyógyszert.

Azért is érdemes oltatni magad, mert akkor nem kerülsz karanténba, és nagy eséllyel megúszod a súlyosabb tüneteket.

Jobbulást!

2021. dec. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
37%

Lemaradt, hogy a tezteket elemző laborok most megint alapanyag hiányban vannak, vagyis azért csúsznak a tesztek elemzései, mert világszinten hiánycikk a tesztek elemzéséhez használta alapanyagok. Mire megkapod a PCR eredményét, és ki tudja írni neked a "Fapinaradírt" a dokid, addigra súlyos állapotba kerülhetsz. Mindezt egy szurival elkerülheted...

Szédülés, nehézlégzés esetén ne a dokidat hívd, hanem a 112-t közvetlenül!

2021. dec. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!