Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért van az ,hogy egy iskolai...

Miért van az ,hogy egy iskolai osztályba egy tanuló covidos lesz, akkor az oltottak ugyanúgy mehetnek iskolába, az oltatlanoknak karantén jár?

Figyelt kérdés

Hisz oltott gyerek is ugyanúgy fertőzhet, megkaphatta a vírust, nekik nem kell karanténba menniük. Az oltatlan gyerekeknek meg 10 nap karantén.

Nem értem, se teszt se semmit nem csináltak az iskolában, csak megkérdezték ki van oltva, 7en feltették a kezüket, ők maradhattak másik 12 diáknak haza kellett menni és karanténba vonulni.


Tehát lehet ,hogy oltott gyerek is ugyanúgy covidos, hisz tesztet nem csináltak és ugyanúgy fertőzhet, a vakcina csak a súlyos szövődményektől védhet.


Kérdem én, ez helyes?



2021. dec. 16. 08:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Nem helyes,enis oltott vagyok,és elkaptam a vírust,szarul is voltam,csak kórházba nem kerültem, de már gusztustalan,hogy különbséget tesznek,mintha a másik ember nem ugyanolyan lenne,megalazó,ráadásul hallottam olyat is ,hogy a tanárok nem nagyon akarják küldeni a tananyagot azoknak a diakoknak akik karantenban vannak otthon,de azért a többseg nem ilyen, szóval rohadtul nem helyes amit már művelnek
2021. dec. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
27%

Hisz oltott gyerek is ugyanúgy fertőzhet


Nem, nem ugyanúgy. Egyrészt kisebb eséllyel fertőződik meg, másrészt az általában enyhébb tünetek miatt kisebb mértékben ürít vírust a környezetébe.

2021. dec. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
68%
Gondolom így akarják presszionálni a gyerekek oltását, akik nem is dönthetnek maguknak, csak a szülők helyettük. Én oltott vagyok, már jó régen nem iskolás, de ez a gyakorlat, hogy az oltatlanok ott mindenki előtt felállnak és hazamennek, szerintem is megalázó. Valamit persze csinálni kell, hogy fennmaradjon az oktatás, jobb országokban ilyenkor tesztelnek...
2021. dec. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%
Tesztelni kell nem megalazni gyerekeket!!Undorito egy fidesz orszag ez!Tiszta szegyen az egesz
2021. dec. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
20%
Nem tesztelni, hanem oltani kell. Az oltás megvéd a kórházba kerüléstől.
2021. dec. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%

Szoktatják a gyerekeket is a szegregációhoz...


Egyébként teljesen logikátlan. mivel a fertőzés terjedésében semmit nem befolyásol.

2021. dec. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%

Persze hogy nem

Akinek van nemi esze az ezzel tisztaban aki nem az szalad az ugynevezett oltasert

Ha gond adodik akkor meg megy a siras

Szegeny gyerekeket oszinten sajnalom

Oket is belekeverik a szar kellos kozepebe

Csak gratulalni lehet a kormanynak

Mas sokkal fontosabb kerdesekben nem ilyen “okos” bezzeg😀

2021. dec. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%

"Nem, nem ugyanúgy. Egyrészt kisebb eséllyel fertőződik meg, másrészt az általában enyhébb tünetek miatt kisebb mértékben ürít vírust a környezetébe."


Mese-mese habbal. Már meg van cáfolva.


[link]



A normális szülő, ha teheti, nem engedi el az iskolába a gyerekét. Az egy dolog, hogy mások gyerekére nincs tisztelettel, figyelemmel de a sajátja is lehet egyik pillanatról a másikra szarul. Megfázás, influenza, bármi fertőző betegség esetén sem szokás beküldeni a gyereket, ha tudjuk, hogy beteg.


Bár tudom sok helyen szokás küldeni, meg nyilván egy minimális megfázással nem kell otthon maradni de ha ennyire nagy cucc a korona, akkor szerintem nem kellene kivételt tenni oltott-oltatlan között. Semmiben. Ez már csak a diszkriminációról szól.

2021. dec. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%

Vegre valaki erti

Kedves utolso orulok hogy itt vagy

Nem ertik sokan de legyen az o bajuk

2021. dec. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
67%

Az a baj, hogy ez viszont tényleg nem csak az ő bajuk. Más gyerekét s ezáltal családját is kiteszi a fertőzésnek. Tök mindegy, hogy oltott-oltatlan, ha valaki szervezete nem képes ellenállni a vírusnak, legyen az bármilyen (nem csak covid), akkor elviheti.


Az a baj, hogy az egész világon, itthon meg tán főleg, rosszul van kezelve nagyon is a járvány. Ezért is tart már 2 éve. Elejét lehetett volna venni de ahhoz világszintű fegyelem és sok anyagi áldozat kellett volna de vélhetően akkor nem kerül ennyi emberéletbe, sőt ami rosszabb, az a társadalomra mért mentális kár. Ideg, stressz, megosztottság, széthúzás...és nem csak itthon.


Na mindegy, eltértem a témától, bocs.

2021. dec. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!