Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van az EUnak arra terve, hogy...

Van az EUnak arra terve, hogy harmadik oltás nélkül érvényteleníti az oltási igazolásokat? Egyáltalán lenne ennek értelme? figyelembe véve hogy az első oltás már valszeg senkiben nem dolgozik..

Figyelt kérdés

Két szputnyikot kaptam még tavasszal. Mivel EUs engedélye sose lesz, most gondolkodom, hogy kérek egy pfizert, aztán tavasszal még egyet (most rendel az EU még egy rakat vakcinát úgyhogy nem kérdés hogy lesz-e 4. kör), így meglenne a két EUs, szabad az út bárhova. De ha közben az EU kitalálja, h 3 a minimum, akkor megint ott vagyok ahol a part szakad. Azt tudom, hogy arra van elképzelés, hogy 9 hónapig lesz érvényes minden oltás után a kártya. Ez lenne az ideális, mert akkor 2. oltás után (ami nekem valójában már a negyedik :D) 9 hónapig jó vagyok, aztán amúgyis a fenetudja milesz.


(oltásellenesek/vírustagadók kommentjeitől ments meg uram)


2021. dec. 17. 19:44
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem előbb utóbb igen. Én arra gondolok, hogy évente 1 vagy félévente 1 kötelező oltás lesz. Inkább erre halad az irány, minthogy nem.
2021. dec. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

de nekem logikusabbnak tűnik, hogy az legyen előírás, h x időn belül legyen pl min 2 oltásod (mint ahogy én a 9 hónapos határidőből is erre következtetek)


mert ha mjuk tavasszal előírják h három oltás kell, akkor azok akik nem vették fel már a kezdetek kezdetén az elsőt, folyamatosan hátrányban lesznek (indokolatlanul, hiszen az első oltásnak már se híre se hamva a szervezetünkben). Ha 5 év múlva már a 10. oltás lesz terítéken (vicces de van rá esély :D), akkor azok akik mjuk csak 7et kaptak eddig, azok ugyanúgy lennének kezelve, mint az oltatlanok...? ez teljesen logikátlannak tűnik nekem


(persze másfél éve teljesen logikátlan világban élünk szóval kitudja)

2021. dec. 17. 20:14
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
04:28 [link]
2021. dec. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
17%
Nem az oltások száma a lényeg, hanem az, hogy teljesen oltottnak minősülj. Jelenleg a janssen az, amiből ezt már egy dózissal el lehet érni. Tehát ha valaki mondjuk jövő márciusban megkapja, akkor jövő év decemberéig védettnek fog minősülni, hiába csak egy oltása van. Nekem van már 3 oltásom, nyár végén meg kell kapjam a negyediket, hogy továbbra is védettnek minősüljek. Remélem érthető.
2021. dec. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A janssen se segít sokat, ausztriába januártól abból is kettő kell, kitudja hány európai ország fogja ugyanezt bevezetni..mi van ha kitalálják, hogy a pfizerből is 3 kell hogy teljesen oltottnak minősülj...? akkor cseszhetem ha márciusban kérek egy másodikat belőle.

De am ha jól értem te is azt mondod, hogy nem az a lényeg h 3 legyen bennem, hanem h záros határidőn belül (9 hónap) mindig legalább 1 oltás legyen bennem (persze minimum legyen 2, mert az volt az előírás) ennek lenne értelme


ha pl hollandiában valaki ma veszi rá magát h beoltassa magát, az kb márciusra kap egy második pfizert. Mi van ha márciusra az EU előírja h a teljes oltottsághoz 3 oltás kell? Holland barátunk vár fél évet hogy kapjon egy harmadikat, de mivan ha addigra az eu előírja hogy 4 kell...? Mint egy verseny ahol állandóan amikor célbaérnél, előrébb viszik a célkaput.


Ugyanez igaz a Gulyásos hablatyolásra is: ha a védettségi kártya érvényességét márciustól kezdve a 3. oltás dátumához kötik itthon, akkor aki csak március elején kapja meg a másodikat, az oltatlannak fog minősülni? és mire megkapja a 3-at, addigra bejelentik h 4 oltás kell az érvényes kártyához..? semmi értelme

2021. dec. 17. 21:59
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen azt mondom, ez teljesen egyértelmű. Azért mondják, hogy janssen-ből is kettő kell, mert aki megkapta mondjuk áprilisban, annak már lecsökkent a védettsége, így időszerű a második. aki most kapja meg az elsőt decemberben, az teljesen oltottnak minősül. Itthon meg azért beszélnek harmadik oltásról, mert az alap, hogy tavasszal mindenki megkapta az első kettőt, és most a harmadiknak van itt az ideje. Aki jövő tavasszal kezdi meg az oltássort például, az két oltással is kap érvényes védettségit, eu-s igazolványt, hiszen oltottnak minősül. Míg nekem hiába van 3 oltásom, ha nem adatom be tavasszal a negyediket, oltatlannak minősülök, nekem már nem lesz érvényes az igazolványom. Mégegyszer írom, nem az oltások száma a lényeg, hanem hogy oltottnak minősülj! Gondolkodj, aki most kapja az első oltását, esélye sincs annyi oltásra, mint aki mondjuk idén januárban kezdte. Eleve 4 hónap elteltével lehet csak a következőt kapni. Ha mi tavasszal már a negyediket kapjuk, és valaki akkor oltat először, belenyomnak mindjárt négyet, hogy stimmeljen neki is az oltások száma, vagy hogy gondoltad? :) Nem ez számít. Onnantól indul mindig újra a számláló, hogy valaki teljesen oltott lett. Minden oltásból két dózist kapott, janssen-nél egyet kapott ember számít oltottnak. Innen ha eltelik a hat vagy kilenc hónap (ez még nincs konkrétan szabályozva), és nem kap újabb oltást akkor oltatlannak minősül, ha kap újat akkor továbbra is oltottnak tekinthető. Bocs, nem tudom ennél érthetőbben leírni.
2021. dec. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
én ugyanúgy gondolkodom mint te, abszolút értem amit írsz :) ez a logikus. A kérdésem arra irányult h ez vmi hivatalos formában már közölve lett-e így, mert arra nem találtam semmit. Be is adattam ma egy modernát, remélem tavasszal / kora nyáron már lehet menni egy újabb pfizerért / modernáárt és akkor örök életre elfelejtődik az h a sputnikommal kvázi másodrendű polgárként voltam kezelve egy évig utazás ügyileg (ugyanakkor mégis hálás lehetek mert 2 nap náthával megúsztam a betegséget ősszel)
2021. dec. 18. 11:50
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja értem. Nem, hivatalos formában ez még így nem lett közölve, de én már megszoktam, hogy mindig csak félinformációkat meg nagy katyvaszt mondanak, és később pontosítják. Szeretik pánikoltatni az embereket. Jaj engem is először szputnyikra hívtak be, de nem kértem, pont ezért amit írsz.
2021. dec. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hat miutan tavasszal az volt a hivatalos kommunikacio h aki nem keri a vakcinat amit felajanlanak neki az utana a sor vegere kerul, plusz az eletkorom miatt en amugyis azt gondoltam h jo ha ev vegere sorra kerulok elfogadtam...ra egy honapra egy random penteki napon boldog boldogtalan mehetett barhova pfizerert..
2021. dec. 18. 17:07
 10/10 anonim ***** válasza:
Én 38 éves voltam tavasszal, és makk egészséges. Mondtam, hogy nem kérem a szputnyikot, várok pfizerre amíg kell. Azt mondta a háziorvos, hogy akkor még nagyon sokat kell várni, meg sok idősebb, beteg ember van még előttem. Egy hónapra rá megkaptam a pfizert. Sokaktól hallottam, hogy behúzták őket a csőbe, azt kommunikálták, hogy idén már nem lehet sorrakerülni pfizerre, csak hogy fogyjon a kínai meg az orosz oltás, mert így volt aki azt is elfogadta. Én sokat utazom, nekem ez is szempont volt, mondtam vagy pfizer, vagy nem oltatom be magam. Most áldom az eszem, hogy látom mennyit szenvednek vele akik ezeket kapták.
2021. dec. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!