Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért kötelező annak is az...

Miért kötelező annak is az oltás aki átesett a fertőzésen és ezt tudja bizonyítani magas ellenanyagszinttel is?

Figyelt kérdés
Úgy tudom hogy aki átesett a fertőzésen annak legalább olyan jó védelme van, az ilyen embereket miért kötelezik oltásra..
2021. dec. 21. 09:08
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
69%
Hogy szokja az oltást
2021. dec. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
51%
A bürokrácia miatt. Adasd be később, semmi sem kötelez, hogy most tedd meg, én is jövőre fogom felvenni, mert 300x több az ellenanyagszintem, mint a minimum, ami elégséges
2021. dec. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
77%
1-es nagyon frappánsan megfogalmazta, egyszerűen ez a lényeg. Elérni azt a beletőrődött állapotot amiben nem gondolkozol, nem kérdezel csak vonulsz az újabb félév után az újabb oltásodért.
2021. dec. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
41%
Ezt a miniszterelnöktől kell megkérdezni a parlamentben.
2021. dec. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
14%
Azért ez nem olyan egyszerű, hogy magas ellenanyag = magas védettség, alacsony ellenanyagszint = alancsony védettség, ennél több faktora van.
2021. dec. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
43%

“ nem kérdezel csak vonulsz az újabb félév után az újabb oltásodért.”


Jó lesz az havonta is.

Németeknél most vitték le 4 hétre a kivárást 2. oltás után a boosterre.

És azzal ösztönöznek, hogy eltekintenek a teszttől 2G+-nál, ha van boostered.


Szóval az irány látszik.


“ Lemaradt a tipikus birka oltásellenes szlogen”


Mondja a moszat szintjén élő sejthalmaz.

2021. dec. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem is értelmetlen. Védettségi kártyát kaphat, de a kötelező oltás alól nem mentesül.

Olvastam egy olyan érvet, hogy a döntéshozók attól félnek, hogy ha a természetes immunitást egyenértékűnek ismernék el az oltással, az emberek nem akarnák magukat beoltatni, inkább a megfertőződést választanák.

Van benne egyfajta csökönyösség is. Ha egyszer a politikusok meghoztak egy döntést, akkor kitartanak mellette akkor is, ha később kiderül, hogy rossz volt. Plusz nyomni kell az oltásokat, bármi áron.

2021. dec. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
59%

Várjatok, ez azért engem is érdekel.


Nem vagyok immunrendszer-fétises. Sőt, nem is bízom az immunrendszeremben, egyfelől nem is működik jól, másfelől tudom, hogy sokat árthat nekem vagy meg is ölhet pl egy vírusfertőzés során. Az orvostudományban bízom, 1 és 2,5 éves koromban is voltam kórházban és azóta is számos alkalommal mentette meg az életemet.


DE.


Miért véd jobban az oltás hatására termelt X mennyiségű antitest, mint a fertőzés hatására termelt 10*X?


Ezt azért mondják, hogy ne nyugodjunk meg?


Attól a szövegtől, hogy "nem ilyen egyszerű ez", "nem így van ez", kell az oltás a magas ellenanyag-szintűeknek is --- csak még jobban megijed az is, aki amúgy a tudomány pártján áll, oltat és nem a saját szervezetében bízik (ami törékeny és nem tökéletes), hanem a tudományban....

2021. dec. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
6. Igen oltás párti vagyok, támogatom a kötelező oltást is de ezt nem értem, biológus vagyok és érdekel az immunológiai, sokat olvastam ez ügyben és bizony egy természetes átvészelés ellenanyagszinttel nagy eséllyel védett még hozzá elég jól, mert 1. egy aktív vírus fertőzés esetén szinte biztos hogy T sejtes immunválasz is kialakul, valamint 2. nyálkahártya, mucosa igA elleni immunitás is kialakul, ami a tovább adást is gstojs, ezt Rusvai is mondta
2021. dec. 21. 09:31
 10/39 anonim ***** válasza:
83%

Itt a válasz:

[link]

2017-ben az unió feltalálta a nagy ötletet, hogy mindenkit rendszeresen oltogatni kell valamiért és ehhez vakcinaútleveleket is be kell vezetni. Volt egy pici probléma, járvány az nem volt az ötlethez. Azóta "véletlenül" pont lett hozzá mutánsokkal örökké termő járvány is és a kérdésedre válaszul, a nyájimmunitás fogalmát átírták, a természetes immunitás már csak egy hülyeség, lassan fektcsekörök fogják cáfolni, hogy van bármi létjogosultsága.

2021. dec. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!