Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kezelhetem így? Ugye emiatt...

Kezelhetem így? Ugye emiatt még nem kell felhívnom a dokit vagy a bőrgyógyászt?

Figyelt kérdés
2-3 napja van egy pattanás a szemem sarkában. Este belekaptam alvás közben és reggel láttam, hogy a tartalma kifelé csordogál, így ( persze megmosott kézzel, zsebkendővel ) megnyomtam 1-2szer és ki is jött de a helye piros lett. Fültisztító pálca segítségével bekentem ebrimycin géllel, ha valaki nem tudná ez egy antibiotikumot, gyulladáscsökkentő anyagokat tartalmazó gél, ami fertőtlenít is s most várok, változatlan a helyzet. Kicsit megijedtem, mert nem akarok sem megvakulni, sem tályogot, sem pedig agyhártyagyulladást. Ezeket a neten olvastam, hogy vannak érzékeny területek a pattanásoknál, orr, száj, szem környéke, ugye a gyulladások miatt, amik ezt okozhatják.

2021. dec. 22. 11:22
 1/1 anonim ***** válasza:

:D ne olvasgass ilyeneket a neten:D

Ez eg ypattanás. Nem kell agoynkezelni sem. Kinyomtad, lefertőtlenítetted, majd elmúlik. Bár az antibiotikumért kár, az lassítani fogja a gyógyulást, sima arcszesz megtette volna.

2021. dec. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!