Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha a deltán átestem, védett...

Ha a deltán átestem, védett vagyok az omicronnal szemben?

Figyelt kérdés

#vírus #delta #Omkron
2021. dec. 28. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Valamennyire szerintem biztos. Hasonló a vírus felépítése a mutáció ellenére. Lehet ha elkapkod, enyhe tunetes vagy tünetmentes leszel. Én erre tippelnék, persze orvos nem vagyok. De a harmadik vakcinák is az eredeti vírusra vannak szabva és elvileg azok is valamennyire védenek az omicron ellen.
2021. dec. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Ha az eredeti kínain estél át, akkor is kell lennie bizonyos védettségnek.
2021. dec. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%
Nem vagy védett.
2021. dec. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%

Mikor estél át?

Milyen erős tünetekkel?

Mennyi az ellenanyag szinted?

Ezek nélkül nem lehet megválaszolni a kérdést.

2021. dec. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%

Két különböző variáns.

[link]

A gyártók már kezdik elkülöníteni, mostanában érkezik omikron ellen is.

2021. dec. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
40%

Csak hogy tisztázzuk, atesest kovetoen aprilis ota ismert tény, hogy az emberek harmadában semmilyen, további harmadában gyenge rövid távú, további harmadában erősebb rövid távú védettség alakul ki a SarsCov2 esetében.

Sajnos EZ a betegség PONT az egyik legrosszabbul immunizalo kategóriába esik.


Ennek ékes bizonyítéka a folyamatos hullámok jelenléte, a pozitiv esetek elenyeszo hányada derül ki, már bőven atesett ilyen ISMERT esetszámok mellett az egész ország rajta, csak jönnek az ujabb es ujabb körök.

2021. dec. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
33%
Ebből következik hogy amennyiben ez eredeti "kínain" estel at, gyakorlatilag semmiféle vedettseged nincs, figyelembe véve hogy azt már tavaly februárban kiszorította a brit variáns, amit pedig osszel a delta. Azon nayg eséllyel csak több mint 1 eve eshettél at, abból az immuitasbol ara nincs semmi. (ez egy megjegyzés egy korabbi valaszhoz)
2021. dec. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
Az "ellenanyag" szint nem igaza közöl eredményt védettségrol, a SOTE megvizsgált nyáron negatív antitest teszttel rendelkező kinaival oltott embereket, hogy van-e vedettseguk: több, mint 90%-uknak volt.
2021. dec. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
23%

Az oltás pedig hat, annyi hogy a delta ellen már egy science publikálta amerikai metaanalizis szerint 2 Pfizer oltás 43% körüli védettséget adott, 2 Moderna 48% körülit, a Jenssen pedig 17% körülit.


A harmadik oltások (Jenssen esetében egy második) azonban stabilan 70 fölé nyomta a védettséget.


Omicron esetében annyit tudunk egyelőre, hogy 50 felett vagyunk emlékeztető otlassal, de 0-20% között az első(k)kel.

2021. dec. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért lett lepontozva a fenti válasz, minden közölt adat hivatkozható.
2022. jan. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!