Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy lehet valakinek ugyanolya...

Hogy lehet valakinek ugyanolyan a COVID lefolyása, ha tele van antitestekkel (oltott), mint amikor nincs antitestje (oltatlan)?

Figyelt kérdés

Egy kérdés alatti vitában merült fel, de inkább "kiemelném", mert tényleg érdekel egyébként.

(Jó, vagy oltottan kapja el, vagy oltatlanul / túl rég oltottként, nem is a jóslás része érdekel, hanem az, hogy miért tartják sokan haszontalannak az oltásokat annak ellenére, hogy antitestet termeltetnek.)



2022. jan. 11. 22:03
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

20


Akinél nincs releváns alapbetegség, nem szed immunszuppresszánst és nincs kifejezett vitaminhiánya, annál nem beszélhetünk immunerősítésről.


Amúgy sok cikkben, forrásban olvastam, hogy az immunszuppresszáns nem számít rizikófaktornak a COVID esetén.

2022. jan. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%
#21 OK. Mindenesetre nagyon sok embernek van télen vitaminhiánya, és nagy részük nem tud róla. D-vitaminszintet lehet nézetni, de sajnos TB-re kevés esetben végzik el. Amikor legutóbb (még a járvány előtt) elmentem a háziorvoshoz rutin vérkép és vizsgálat céljából, kértem, hogy ezt is nézessük meg, de azt mondta, hogy csak akkor fogják megcsinálni nekem, ha elmegyek ortopédiai szakrendelésre és csontritkulás gyanúja áll fenn. Így két lehetőség maradt: vagy elmegyek fizetős vizsgálatra, vagy szedem a D-vitamint biztos ami biztos alapon. Utóbbit választottam, és szerintem megérte: azóta ritkábban vagyok beteg, a COVID sem döntött le a lábamról.
2022. jan. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 Koplárovics Béci ***** válasza:
51%

"Attól, hogy nem bio meg mittudoménmi, még kellene fogyasztani, nemcsak finomlisztes pékárukon, krumplin és rántott húson kellene élni, mint a többség, mert ez hizlal is és egyoldalú táplálkozás is és rostszegény is."


Nem azt mondom, hogy nem kell fogyasztani, csak ne írjon már le egetverő lenkeigyulabácsis baromságot, hogy majd a zöldséggyümölcstől valaki nem lesz covidos. Az is hasonló méretű baromság, hogy pékárut nem szabad fogyasztani. Mértékkel és megfelelő összetételben bármit lehet és mindent kell, ha már egyszer ilyenné mutálódott az emberi szervezet.

2022. jan. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
72%

22


Sok munkáltató köt biztosítást a M.edicovernél, ott megcsinálják a vizsgálatot, ugyan a biztosítás ott se tartalmazza, de nem olyan drága, hogy ne érje meg. A vérkép többi elemét meg már tartalmazza a biztosítás.


Ettől függetlenül szomorú, amit leírtál.



Nekem jó a D-vitamin-szintem, mégis nagyon gyakran kapok el valamit, amik szövődményesen gyógyulnak és egy hónapja volt rekordméretű ajakherpeszem is (amikor az egyik már varas volt, jött mellé még egy friss).

2022. jan. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
86%

Jajj utolsó.

Covidos lesz előbb-utóbb mindenki.

A lényeg az, hogy ne érezd meg.

És ebben segít ha rendesen eszel nem csak vajaskenyeren élsz..

Ennyi lenne a mondanivalója ezzel.

2022. jan. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:

Az immunrendszert nem lehet erősíteni és ha lehetne, nem volna szabad.



Ellenben ha antitest van a vérben a fertőződés pillanatában, akkor az egészen biztosan hozzájárul egy enyhébb lefolyáshoz. Szerintem a törött lábas példa baromi jó volt erre!!!!!

2022. jan. 12. 10:11
 27/39 anonim ***** válasza:
76%
Lehet hogy a görög Ábc utolsó betűje, a koronavírus utolsó variánsát is jelenti egyben?: [link]
2022. jan. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
70%
Immunrendszer általános állapota, társbetegségek, kor meg még 1000 másik tényező befolyásolja ezt.
2022. jan. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
62%

19. Mi meg oltás nélkül vagyunk túl a covidon (igazolt pozitív teszt). Nem tartott tovább mint egy tipik megfázás, az influenza keményebben meg szokott viselni mint ez...

Anyám el se kapta, pedig azért megadtuk rá az esélyt. De az oltástól remegett úgy fázott lázában (sputnik, de az csak pár óráig tartott) pfizertől meg ugyan az volt a baja, kb ugyan addig, mint nekünk a covidtól...


Kipróbáltam. Oltás nélkül sem halok bele (révén csak egy náthavírus), akkor meg minek erőszakolják rám a kotyvalékukat?

2022. jan. 13. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
71%

#29 Jól lepontoztak, de én is 3-4 napnyi hőemelkedéssel estem át rajta, az is csak esténként jött elő. Az oltott testvérem pedig majd kiköpte a tüdejét. Nekem semmi más tünetem nem volt a hőemelkedésen és a szaglásvesztésen kívül, van pozitív tesztem is, ráadásul dohányzom. Ráadásul ez a brutális delta szupermutáns volt, ami ugye kiirtotta Indiát és Romániát, aztán azóta ott eltűnt. Az omikronnal is ez lesz; dominálni fog, de nem jelent semmit, nem lesz világvége.


Az a helyzet, hogy az oltás max. a 80 éveseket védi, ha védi, egy nagyjából egészséges ember legfeljebb egy rosszabb influenzaként éli meg. De ez a furcsa hipochander szolgalelkűség elég sok emberben benne van valami oknál fogva. Várom a lepontozásokat.

2022. jan. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!