Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az omikron tényleg egy nátha...

Az omikron tényleg egy nátha szintű vírus lett?

Figyelt kérdés
2022. jan. 12. 12:37
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Inkább influenza.
2022. jan. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Hát, náthától így még nem hánytam...
2022. jan. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy hetet voltam otthon betegen omikronnal, 3 oltás után. A torkom életemben nem fájt még ennyire, az első napokban csak pépeset tudtam enni. Lázam szerencsére nem volt, de irtóra le voltam gyengülve. Szóval nem egy mezei nátha.
2022. jan. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

3-as: mi volt a 3 oltásod? Mondjuk tudom, nem ez számít, hanem hogy van-e a szervezetnek antitestje elegendő mennyiségben a vakcinák után.


Nekem 2 Astra + 1 Pfizer után még nem volt megfázásom (2 éve voltam beteg utoljára).


Viszont félek, mert ha megbetegszem, akkor nagyon durván kiüt bármi...


2019 őszén 3 hétig pusztultam el a köhögéstől, mert egy vírusra benyaltam egy bakteriális náthát is. Előtte pár évvel szintén 3 hètig mellhártyagyulladásom volt.


A Coviddal is az a félelmem, hogy a legyengült immunrendszerre bekap egy bacit a szervezet, utána pedig megy az ember lejjebb... amíg jó esetben jobb lesz.

2022. jan. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#4, nekem is 2 Astra és 1 Pfizer. Amúgy sosem kaptam el semmit tizenéven át, maximum egy kis megfázás volt eddig jellemző. Szedek vitamint, sportolok, rendesen étkezem. Az oltás ettől még evidens volt, hogy kell, de azt nem gondoltam volna, hogy 3 oltás után az omikronnal így megszívom. #3 voltam
2022. jan. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Húha, nem nyugtattatok meg.


Én mindent elkapok, igen gyakran kapok el dolgokat. Enyhék, de elhúzódnak és gyakoriak a szövődmények. Szép kilátások. :D

2022. jan. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk 6-os: a maszkviselés elvileg segít minden más ellen, mint pl: influenza. Ja meg a kézfertőtlenítő!


Egyetem előtt én is sok mindent elkaptam, mert a sulikban se szappan, se papír nem volt, sokszor fűtés se... belegondolni is undorító ìgy utólag. 😅😅😅


4-es voltam.

2022. jan. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem előző csütörtökön kezdődött a dolog egy kis torok-kaparással, estére már rázott a hideg, másnap reggelre lázam is volt. Emellett fejfájás, köhögés, étvágytalanság. Gyógyszertári gyorsteszt egyértelműen kimutatta a koronát. Három napon keresztül olyan gyenge voltam, hogy kb csak a napi kétszer két perces fogmosás erejéig tudtam kikelni az ágyból, akkor is az ájulás kerülgetett.

Mostanra jutottam el addig, hogy el tudok menni lezuhanyozni, meg ma már tudtam enni egy tál levest.

Két Pfizer oltást kaptam, 20 éves vagyok. Nehéz megmondani, hogy oltás nélkül hogy lennék, vagy ha még egy oltásom lett volna, mi lenne. Kibírható így ez a vírus, de azért el tudom képzelni, hogy van, akiket sokkal jobban kiüt.

2022. jan. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

3 oltás után (legutolsót november elején kaptam) 10 napig voltam beteg. Volt minden, gyengeségtől lábra állni nem tudás, láz, torokfájás, hányás, köhögés, egy hét étvágytalanság.

Köhögés amúgy 10 napnál tovább tartott...

Nem tudom, min múlik, rengeteg ismerősöm kettő orrfújással, vagy egy-két nap hőemelkedéssel "letudta" én meg kifeküdtem úgy, hogy "készültem ellene" rengeteg vitamint szedtem, sportolok, egészségesen élek és semmiféle alapbetegségem nincs.

Nem is féltem tőle, úgy álltam hozzá, az oltások miatt és az egészséges életmód miatt tünetem sem nagyon lesz.

Eddig nem tudtam összeszedni sem, pedig napi szinten tömegközlekedek. Valószínű, hogy eddig védtek is az oltások a korábbi változatokkal szemben.

2022. febr. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!