Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tényleg szükség van évente...

Tényleg szükség van évente 3-4x oltani magunkat az omikron miatt?

Figyelt kérdés

Nem vagyok oltásellenes (én is oltva vagyok), de nekem ez már picit kezd soknak tűnni.

Pláne, hogy elvileg az omikron ÁLLíTÓLAG enyhébb tüneteket okoz... másfelől pedig az omikron ellen ELVILEG nem is jók már a mostani vakcinák, annyiszor mutálódott... nekem ez az egész teljesen ellentmondásos. Tényleg hittem az oltásokban, de őszintén szólva, már teljesen kezdek betekeredni ettől, ami most megy... egy éven belül 4 oltás, ami nem is jó a mutáns ellen, ami elvileg már sokat gyengült? Mikor lesz vége ennek a cirkusznak?


Nem a kedélyeket szeretném borzolni, de érdekel, mások hogyan gondolkodnak erről az egész helyzetről, mik a tapasztalatok stb.


Köszönöm!



2022. jan. 14. 14:18
A kérdező szavazást indított:
Igen, szükséges ennyi oltás, ilyen gyakran
Nem, elég lenne ritkábban beadatni
Nem is tenném kötelezővé, úgy kéne kezelni, mint az influenzát
Egyéb
Nem tudom
31 szavazat
 1/7 anonim válasza:
79%
Négy oltást senki nem javasolt, de hármat igen, viszont kettőt mindenképpen fel kell venni, feltéve, hogy minden állampolgári jogodat szeretnéd gyakorolni. Szerintem is cirkusz már ez az egész. Nem fogadják el a fertőzésen való átesettség által kialakult természetes immunvédelmet sem, amit vérvétellel szépen lehet igazolni. Egyértelmű sajnos, hogy az oltóanyaggyártók lobbija van az egész mögött. Lehetőleg ne legyenek vakcinaelkerülők. Ezért szűkítik állandóan az oltatlanok jogait, míg végül nem lesz más választás csak az oltakozás. (kivéve persze a parlamenti képviselőket, akik megszavazták maguknak, hogy nekik ne legyen kötelező az oltás)
2022. jan. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Nincs szükség, csak jó biznisz
2022. jan. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha annyira jó az oltás, miért kell belőle 3 (esetleg 4)? Ha annyira sz.r, akkor miért kell belőle 3 (esetleg 4)?


Én sem vagyok oltásellenes, első kettőt beadattam (bár nem akartam, de munka+család miatt muszáj volt), de a harmadikat már feleslegesnek érzem. Az, hogy gyakrabban váltanak véleményt a "szakértők" mint alsógatyát, szintén hiteltelenné teszi az egészet.. Először csak opcionális a 3. Utána kötelezővé tennék és még a negyediket is ajánlják. Jön a hullám, még ide se ért, de már megelőzte az utána következő.

2022. jan. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Az egész emberiséget be akarják oltani! Bárhogy legyen is, egy valaki tudja megmenteni az embereket, de több milliárd ember elutasítja!

Én ezt választottam!

Jelenések könyve 21:4."És letöröl szemükről minden könnyet és nem lesz többé halál sem kesergés sem kiáltás sem fájdalom nem lesz többé."

2022. jan. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
11%

"Ha annyira jó az oltás, miért kell belőle 3 (esetleg 4)?"


Hadd ne kezdjem el, hogy a gyerekkori oltásaid hány adagosak, és még így sem nyújtanak élethosszig tartó védelmet...

2022. jan. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%

Én komolyan veszem a vírust!


Egy egész világ komolyan veszi, olimpiát halasztottak el miatta majd tartottak meg zárt kapukkal, olyan országok, amelyekre felnézek és ahol bármikor szívesen élnék rendeltek el komoly lockdown-okat és zárt téri maszkviselést. Az orvosok nagyon-nagy többsége is komolyan veszi. Sajnos már minden volt sulimban és egyéb ismerősi körömben is "szép számmal" vannak közvetlen a COVID miatt elhunytak.

Az oltásban vakon bízom, felvettem 3-at is. Krónikus beteg vagyok, úgy gondolom, jobban kell vigyáznom magamra, mint az átlagnak.


DE.


Az omikron sokkal enyhébb tüneteket okoz. Mostmár világszerte az a tapasztalat, hogy brutálisan magas esetszámok mellett nem durva a kórházba kerülők száma.


Akkor tényleg hagyják, hogy átsöpörjön ez, ugye teljes védettséget nem ad, pont ez az egyik baj a COVID-dal, hogy nem igazán ad immunitást, de némi keresztimmunitást igen.


Én amúgy pont azért szurkolok annak, hogy vége legyen (pedig a home office-ot élvezem, a távoktatás megváltás a saját helyzetemben és a maszk miatt harmada annyit vagyok megfázva, mint szoktam), mert félek. Elegem van abból, hogy BÁRKIVEL találkozom, meséli, kije halt meg COVID-ban vagy kije poszt-COVID-os, a face-n rendszeresen jönnek a gyászjelentések, féltem az előrehaladott COPD-s és szteroidot szedő családtagjaimat és magamat is.


Az omikron végre enyhébbnek néz ki, már talán milliók, milliárdok tapasztalata ez.



MOST tényleg hagyjuk valamilyen szinten végigsöpörni és ne riogassuk a népet.

Igen, bármikor létrejöhet egy mutáns, ami veszélyesebb, vagy ami a fiatalabbakra veszélyes (lásd pl spanyolnátha), de MOST az omikron van.


(Azért ha jövőbeli mutációktól félnénk, akkor reszkethetnénk az influenzától is, bármelyik pillanatban válhat olyanná, mint amilyen a spanyolnátha is volt.)


Nekem amúgy az is ellentmondásos, hogy látjuk, hogy óriási esetszámok vannak, de mégse telítődnek a kórházak, de mégis azt mondják, hogy az oltottak viselik könnyebben. Igen, a deltát igen. DE az omikronnál szerencsére úgy néz ki, MINDENKI könnyebben viseli.

2022. jan. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
92%
Az omikron ellen a leggyengébbek (nagyon idősek, súlyos betegek) védekezzenek, egyébként meg az a jó, ha végigmegy mindenkin, és annyi. Influenzává szelídült a COVID, elég volt a hisztiből.
2022. jan. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!