Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Covidtól fájhatott a fogam?

Covidtól fájhatott a fogam?

Figyelt kérdés

Hétfőn randiztam egy csajjal, ma kiderül hogy covidos.

Nekem 2 napig fájt a fogam, de mára elmúlt. Kicsit kapar a torkom.

Semmi bajom nincs.

2 orosz oltást vettem fel + egyszer elkaptam ezt a nyavaját még 2020-ban.

A fogfájás zavar inkább? Mert attól félek ki kell húzni, de ahogy jött elmúlt és most egyébként sem tudnék így fogorvoshoz menni.



2022. jan. 19. 23:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Még az agyad is
2022. jan. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
El kene menni fogorvoshoz. Mire idopontot kapsz, meg is gyogyulsz.
2022. jan. 20. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%

Covid tünetei között az első a fog fájás... 🤦‍♀️ Nem, köze nincs a covidhoz.


"Semmi bajom nincs"


Akkor minek a kérdés?

2022. jan. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Elkezdett szuvasodni a fogad.


A fogszuvasodás lassú folyamat és akár 1 évig is tarthat mire olyan mélyen behatol a fogbélbe, hogy az idegeket is érje és tartós legyen a fájdalom.


Addig míg ez nem történik meg, tipikus tünet, hogy fáj pl egy-két napig a fogad, utána egy hétig semmi. Aztán megint fáj egy-két napig és megint semmi egy hétig. Közben a szuvasodás, mint folyamat nem szűnik meg és minél mélyebben érinti a fogadat annál sűrűbb és tartalmasabb fájdalomban lesz részed.


A végén két út marad. Gyökérkezelés/foghúzás. Egyik sem kellemes.

2022. jan. 20. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A fogínyed fájhat ha náthás is vagy, vagy nátha előtt, nekem szokott, és azt érezheted úgy, mintha a fogad fájna, tehát lehet köze a covidhoz.
2022. jan. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Az ínyem fájt a bölcsességfogam helyén hátul.

Azért a kérdés pontosan, hogy ha covidtól van akkor nem fogom megnyitni az utolsó jó fogat, mert nincs rajta látható lyuk.

Volt már ilyen régen igaz az tényleg problémás volt és gyökérkezelve lett.

2022. jan. 20. 08:12
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kovid is, de bármilyen más vírusos nátha, influenza is, nekem mindig megelőzi ilyen ínyfájdalom, fogfájdalom érzet a betegséget.
2022. jan. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ha megfázok, akkor előfordul, hogy kellemetlen, feszítő érzés jelentkezik 1-2 fogam esetében. Nálam ez szerintem az arcüregbe gyülemlő takonytól van ilyenkor, mert amikor kezd alábbhagyni a betegség, akkor megszűnik ez is magától. Szerencsére 2-3 nap alatt túl szoktam lenni jellemzően az ilyesmiken.


Természetesen a leírtak alapján nem valószínű, hogy a covidnak ehhez bármi köze is lenne, inkább a fogaddal van tényleg valami probléma. Arra meg ott a fogorvos.

2022. jan. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Lehet akár attól is, de ezen írás szerint összefügg a kettő, azaz a rossz fogak és a covid okozta fogfájás, mivel könnyebben be tud jutni a vírus ezeken keresztül.

[link]

2022. jan. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy fogorvos.

De nyáron ugyanez volt.

Fájt a fogam/ ínyem, mire kaptam időpontot addigra lement a duzzanat.

Megkértem, hogy nézze már meg, de nem látott semmit.

Mondjuk úgy tudom van olyan, hogy belülről kezd tönkremenni a fog az lehet fennáll. Szóval ha ugyanilyen helyzetben nem nézte meg jobban, akkor most miért nézné?


Ennek akkor lenne értelme, ha pont aznap akkor tudná megnézni, mert így nem is veszi igazán komolyan szerintem.

2022. jan. 20. 11:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!