Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Akik keleti vakcinát kaptak,...

Akik keleti vakcinát kaptak, azok vajon mikor mehetnek majd teszt nlkül külföldre?

Figyelt kérdés

2 orosz vakcinát kaptam még tavasszal. Akkor még sokat kellett volna várnom a többi fajtára, és egyébként is azt ígérték, hogy néhány hét és engedélyezi az eu azt is, így jó ötletnek tűnt.

Most úgy látom, kb. sohanapján kiskedden fogják elfogadni világszerte. :(

Már kaptam 3. oltást, természetesen "nyugati" oltóanyagot kértem. Viszont most úgy néz ki, hogy kb. fél év, mire kaphatok még egyet (ha egyáltalán), addigra pedig már bőven 3-4 dózis kell majd az utazáshoz.


Nem annyira vagyok képben, erre van valami terve az EU-nak? Akik kaptak 2 adag "keleti" vakcinát, azok mostantól "örökre" le lesznek maradva 1-2 adaggal az előírthoz képest? Vagy előbb-utóbb engedik majd, hogy az x adag kötelező oltásból csak a legutóbbi y adag legyen nyugati? Hallott erről valaki valamit?


2022. jan. 20. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:
43%

Ígérték? Egy fideszes? Ej-ej.

A kakaduhajút kérdezd erről, ő volt az, aki 1 éve felcsapott virológusnak, aztán ránk szabadította azt a sok csodálatos kínai meg orosz vackot.

2022. jan. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1

Direkt nem a politika rovatba írtam, ne fideszezzünk, légyszi. A gyártó és az EMA is ígérgetett, a kérdésem NEM a fideszről szól.

2022. jan. 21. 09:25
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A Tanú óta tudjuk, hogy minden politika...

De mégis milyen terve legyen az EU-nak vagy az EMA-nak? Amit kértek dokumentációt szándékosan nem küldi meg a gyártó (és valószínű át sem menne). A magyar szakemberek előzetes jelentéséből is tudjuk, hogy gond volt/van (mert még ahhoz is hülyék voltak, hogy kitakarják az erre vonatkozó részeket: [link] mégis engedélyezték itthon, nyilvánvalóan politikai nyomásra. Az EU-ban jó eséllyel soha nem lesz elfogadva.

Úgyhogy ez bizony kőkemény politika, akár szeretnéd, akár nem és mivel a fidesz mindig hazudik, eszerint kellett volna kezelni. Én is szépen megvártam a Pfizert, mert akkor is hazudtak, hogy nem lesz belőle elég belátható időn belül és lám 1 hónap múlva (május vége) térdig gázoltunk benne.

2022. jan. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#3

Igen, politika. De arról, hogy ki utazhat országok között, nem a fidesz dönt, tehát nem szeretnék pártpolitizálni.

2022. jan. 21. 12:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!