Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha az covid pozitív osztálytár...

Ha az covid pozitív osztálytársam miatt karanténban kell lennem (én nem kaptam el), attól még elmehetek futni?

Figyelt kérdés

Jönnek ellenőrizni, ha csak kontakt vagyok? El kell vinnem a kutyámat sétálni, illetve futni járok. Mehetek, vagy maradjak? Nem az utcán futok, hanem kimegyek a mezőre.

Még amikor kezdődött ez az egész covid, amikor kontaktként maradtam itthon, egyszer jöttek ellenőrizni (2019). Még olyan piros lapot is küldtek postán, hogy tegyem a kapura. Félek, hogy most is jönnek. Anyukám is volt már covidos, ő múlt hónapban, hozzá sem jöttek.



2022. jan. 21. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha karanténban kell lenned, akkor se futni, se máshova nem mehetsz.
2022. jan. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Vicc ez az egész már.. semmi baja és nem mehet ki a mezőre.. Úristen
2022. jan. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hogy neked 2019-ben nem kellett covid miatt karanténban lenned, az tuti. Nagyon maximum akkor, ha Wuhanban élsz.
2022. jan. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3.

Lebukott, ő volt az aki MO-n elterjesztette, az 1.beteg.

2022. jan. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
2020, nem jól emlékeztem.
2022. jan. 22. 09:59
 6/8 Scream85 ***** válasza:
Ha kontakt voltál, oltott vagy és tünetmentes, oda mész ahova akarsz.
2022. jan. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Scream85 ***** válasza:

Ha oltatlan és tünetmentes akkor viszont otthon kell maradnod.


Hogy ellenőrzik-e az más kérdés. Amennyire én tudom ismerettségi körben, még akik tesztelve voltak és tünetekkel vannak otthon, őket sem ellenőrzik minden esetben. Szóval nem valószínű hogy téged fognak ellenőrizni.

2022. jan. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezt "gyönyörűen" rázúdították az iskolákra, annyi gyerek van kontaktként otthon, hogy ezt már régóta nem ellenőrzik. Tudok olyanról, akit oviban már harmadszor raktak így karanténba ősz óta, met vagy dadus, vqgay óvónő lett pozitív. S bizony a többség elmegy sétálni, senkit nem érdekel már. Sőt, lassan már a minimál tünetes covidosok sem tartják be.
2022. jan. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!