Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nagy a valószínűsége hogy...

Nono88 kérdése:

Nagy a valószínűsége hogy Omicrot kaptam el. Lehetnek-e még súlyos tünetek covid miatt?

Figyelt kérdés

Múlt hét kedden voltak gyanús tüneteim: Levertség, fáradság, gyengeség, hőemelkedés, mint amikor lever a megfázás. Csináltam gyors tesztet ami pozitív lett, majd az orvos is elküldött tesztre ami megerősítette hogy pozitív. Oltást még nem kértem. Nem azért mert ellenes vagyok, hanem mert még várni szeretnék vele.

A lényeg hogy kedd óta már eltelt 6 nap, a szaglásom, ízlelésem ma már erősebb, a torkom szebben néz ki, a hangom is kezd rendbejönni. Még köhögök fel slejmet. Ma reggel szédültem, már enyhült de, még egy kicsit érzem.

Amitől félek az az, hogy ne legyen légzésemmel probléma. Oxigén szintet nem tudok mérni.

Nagylevegőt tudok venni.

Nyugalmi állapotban 16 a levegővételem.


A kérdésem hogy mennyi az esélye annak, hogy tüdőprobléma alakuljon ki? Meg nyugodhatok?


A súlyos korházba kerülős tünetek általában mikor jelentkeznek?


Ha "kigyógyulok" és negatív tesztet produkálok, mikor vehetném fel az oltást?


Ha átestem a betegségen, és beoltatom magam, ugyan olyan védett leszek mint aki fordított sorrendben, előbb az oltásokat kapta meg majd utána a covidot?


Köszönöm az érdemi válaszokat!



2022. jan. 24. 10:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%

Kedves kérdező.. a legtöbb kérdésedre választ ad az orvos :)

Mikor én elkaptam, 2021 februárban, borzalmasan kiütött, körülbelül 10 napig vegetáltam, és azóta épülök fel. Mai napig fulladok, érzek egy új szagot, sót alig érzek azóta is, ízületeim fájnak. A tüdőm kapacitása csökkent, a pulzusom felgyorsult azóta.. Hajam hullik, vitaminhiányos vagyok. Orvosokhoz járok, hátha valaki tud mondani bármit, de egyelőre semmi.

Bátyám minden tünet nélkül átment rajta, tökéletesen van a leletek szerint is.


Másodszor, mikor már oltva voltunk, egy kisebb mgefázással átmentünk rajta.


Ha bármi problémát érzel, menj el orvoshoz, mindenképp majd. Egy vérvételt nekem azonnal ajánlottak.


Jobbulást!

2022. jan. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

A 8. nap a kulcs, ha akkor tovább romlik az állapotod, akkor AZONNAL szteroidokat kellene kapjál!


Itt az alábbi videóban részletesen elmagyarázzák, hogy a 8. nap után már nem a vírus, hanem a tüskefehérjéi súlyos allergiás tüneteket válthat, melyekre a szteroidok a megfelelő kezelés.


Jobbulást kívánok, és ne pánikolj! Szedjél nagyon sok C és D vitamint addig is, akár a napi adagod 10* is átmenetileg!


[link]

2022. jan. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Remélem rendbe jövök. Amit nem írtam hogy 33éves vagyok. A megfázáson kívűl nekem soha nem volt más betegségem, a sima influenzát se kaptam el, vagy ha igen, akkor nem volt különösebb tünet.
2022. jan. 24. 10:35
 4/11 anonim ***** válasza:
62%

Amíg nem leszel rosszabbul, addig egyelőre jó a helyzet. A kérdés persze, hogy kialakul-e long covid.

Amúgy mire akartál várni még az oltással?

2022. jan. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

4# "Amúgy mire akartál várni még az oltással?"


Gondolom szöget ütött a fejében, hogy mit adasson be, ha ugyanannyi beteg, ugyanannyi halott miközben 6+ milla ember be van oltva, az oltott ugyanúgy elkapja, ugyanúgy továbbadja, az új variáns még az eddiginél is enyhébb megbetegedést okoz. 1 év alatt 4 oltás, az elején egyre ígérték, hogy az élet elixírje lesz, csak oltassál. Normális ember azért az információk értékelése után mérlegel, erre a csomagra meg egyre kevesebben mondanak lendületből igent.

Szóval a várakozást ne kérd számon senkitől, inkább a beadatással tedd ugyanezt.

2022. jan. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem omicron én még az elvileg sokkal durvább brit verziót kaptam el, a 4. es 8. nap között volt a legrosszabb, utána már kifele jöttem.

Ha már a szaglásod izlesed is jön vissza akkor tul vagy rajta, a slejmet fel kell köhögni az hosszadalmas folyamat, amint tudsz kelj fel, menj friss levegőre.

2022. jan. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%
Amugy a jelenlegi covid oltaásoktól nem leszel védett, mindegy hogy mikor adatod be, sajnos most már az immunitasért sem jár zöldkártya.
2022. jan. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.


4. Kommentelőnek a válaszom:

- Azért várok vele, mert több ​oltás létezik, de nem derült fény még arra, hogy kinek melyik használ. Van akit az oltás ment meg, van akit pont az visz el.

Nincs vizsgálat hogy kinek mi használ. Ugyan úgy korházba van az oltott is meg az oltatlan is.

Aki hisz az oltásban, az is mást lát, meg aki ellenes az is. Én próbálom reálisan nézni.

2022. jan. 24. 11:43
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát ezt jól látod. Amíg nem vagy rosszul nincs baj. Ne izgulj, pihengess, teázz, stb. Úgyse tudsz mit tenni.
2022. jan. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
7) nekem omicronos a lakotarsam, nem oltott a barma. Mindenkit riadoztatott h covidos. Ugyanabban a legterekben vagyunk, nem tisztitunk semmit se kulonoskepp, nekem megsincs semmi tunetem, ő meg borzasztoan kohog.
2022. jan. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!