Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek felvegyem-e a...

Szerintetek felvegyem-e a harmadik oltást a következő két hétben?

Figyelt kérdés
Májusban és júniusban kaptam két Pfizert, januárban terveztem felvenni a harmadikat a vizsgáim után. Azonban decemberben párom covidos lett, és általa én is, mivel egy kis orrfolyáson kívül semmi tünetem nem volt, nem jeleztem a háziorvosnak, ami hiba volt. Így nekem most február 15-én lejár a védettségim. Márciusban szeretnék résztvenni egy rendezvényen, ami csak védettségivel lesz lehetséges. Felvennétek a helyemben a harmadik oltást bő 1,5 hónappal a covid fertőzés után?

2022. jan. 27. 18:39
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Megkérdezném a háziorvosomat, megbízhatóbb választ adni, mint amit tudnak adni
2022. jan. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Ne vedd fel. Lepontozhattok leszarom. Nem vagyok virustagado a jelennek elek es a tenyeknek.

En is bevagyok oltva Jansennel.

Folosleges fel venned a 3. Oltast mert az kamu hogy fel evig ved. Az immunrendszered legyartja az antitesteket. A memoriasejteid emlekeznek hogy nez ki a covid. Az antitesteid nem tunnek csak ugy el azok orokosok (marmint ameddig elsz).

Nagyon sokan akik felvettek a 3. Oltast be rosszultak stb. Nem 1 ember a konyezetemben tudoemboliat kapott a 3. oltast kovetkezoen es meghalt sajnos. Volt aki 2 hetig olyan beteg volt tole hogy mozdulni nem birt de volt olyan is akinek semmi baja nem volt tole.

Ha teheted ne vedd fel mert nem az egeszsegedert "harcolnak" hanem csak azert hogy par milliardal gazdagabbak legyenek.

2022. jan. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%
Igen, vedd fel!
2022. jan. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
26%

Nem jár le. Két oltás utáni átesés az +6 hónap.


[link]


"Az igazolvány a második oltást követően hat hónapig lesz érvényes, ezután az érvényesség - főszabály szerint - csak a megerősítő harmadik oltás után lesz meghosszabbítva. Ha valaki két oltást követően lesz fertőzött, akkor a fertőzés igazolásától számított 6 hónapig lesz érvényes az igazolványa."

2022. jan. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Tudom, hogy így van, de nekem le fog járni, mivel nem jeleztem a háziorvosnak a megbetegedést, így nem kerültem be a rendszerbe.
2022. jan. 27. 23:10
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Ebben az esetben felvenném. Nem azért, mert annyira véd, vagy olyan nagy szükség lenne rá, de ha védettségi kell ahhoz, ahová menni szeretnél, akkor ne ez tartson vissza.
2022. jan. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%
Nézd, ha csak emiatt fontos, akkor vegyél fel egy kínait. Az a leggyengébb minden tekintetben. Nem hallottam még panaszt mellékhatások tekinteténben.
2022. jan. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
34%
Hat ha mar felveszi pont ne a Kinait. Konkretan legyengitett korona virust kapsz XD es az melett meg egy csomo helyen nem fogadjak el az oltasi igazolvanyodat ha azzal oltottad magad (foleg kulfoldon)
2022. jan. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
27%
Persze, hiszen te is oltásfüggő lettél. És a hatodikat, hetediket, 123.-at se hagyd ki semmi esetre sem.
2022. jan. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!