Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A helyemben elkapnátok az...

A helyemben elkapnátok az omikront?

Figyelt kérdés

A szomszédom épp covidos, vagyis lenne rá lehetőségem.

És ha túl lennék rajta akkor legalább nem kéne oltatnom.


Ugye az omikron nem okoz súlyos tüneteket, viszont kialakítana egy teljes körű védelmet, szemben az oltás által okozott részleges védelemmel.


Vagyis nem kéne tartanom a esetleges későbbi variánsoktól sem.


30 vagyok, falun nőttem fel így nem lenne szabad hogy gondot okozzon.


Szomszédaim 40 körüliek és kb egy náthaként élik meg.


2022. jan. 30. 12:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Oltott vagyok 2szer,plusz 3szor voltam már Covidos, tehát nem leszel teljesen védett.
2022. jan. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem úgy értem hogy később nem kaphatom el, hanem hogy a súlyos lefolyástól nem kell tartanom a későbbiekben.


Később kialakulhat egy olyan variáns is ami súlyos megbetegedéseket is okozhat, nem lenne szerencsés ha azzal találkozna először az immunrendszerem.

2022. jan. 30. 12:55
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Hát, én azért a direkt elkapást nem forszíroznám. Voltam már covidos 3x, 2x jól kijöttem belőle és maga a betegség se nagyon viselt meg. Most elkaptam az omicront, megviselt a betegség, és maradt is ez-az, szóval nem olyan jó a mérleg. Reméljük semmi komoly és ezek az utóhatások is lecsengenek, de nem kellemes egyáltalán. Engem a súlyosabbnak ítélt variánsok jóval kevésbé viseltek meg, mint az omicron. Azon is múlik, hogy épp milyen állapotban talál meg. Ezt meg nem tudhatod.
2022. jan. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
28%

Nem kapnám el.

"az omikron nem okoz súlyos tüneteket" - ez a megállapítás nem helytálló, statisztikailag kevesebb eséllyel okoz súlyos betegséget. Ettől még bele lehet halni.

"nem kéne tartanom a esetleges későbbi variánsoktól sem" - tartanod kéne, az átesés néhány hónapos védettséget ad.

"Később kialakulhat egy olyan variáns is ami súlyos megbetegedéseket is okozhat" - javaslom 2 mrns oltással találkozzon mihamarabb a szervezeted a mostani oltásokból, majd kora ősszel egy variáns-specifikussal.

2022. jan. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez ugyanúgy működik, mint az influenza. Az se tartja be a sorrendiséget. Attól, hogy 5 éve gond nélkül átestél rajta, még nem biztos, hogy 5 évvel később egy másik variáns nem visel meg a korábbinál sokkal jobban. Eleve idősebb leszel, ami minden ilyesminél rizikótényező, vagy épp le lehetsz gyengülve valami miatt (akár úgy is, hogy nem is tudod). Szóval sok mindenen múlik. Direkt elkapni egy vírust nem bölcs döntés szerintem, mert egyáltalán nem biztos, hogy a mostani fertőzés megvéd a későbbi problémáktól.
2022. jan. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#5 Igen, de ha pl valamilyen csoda folytán egész idáig soha nem lettem volna influenzás és most kapnék el egyet, az elég valószínű hogy komolyan ledöntene a lábamról.


Viszont mivel már voltam korábban, ezért azt immunrendszerem kb tudja hogy mit kell tennie egy influenzavírussal szemben.

2022. jan. 30. 13:06
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, influenzával kórházba kerültem 2 oldali tüdőgyulladásal. Aikor elöszőr kaptam el a covidott , csak a fejem fájt köhögtem , 2másodjára lázas lettem ,köhögtem ,folyt az orrom. 3.jára nehéz légzés ,ízlelés ,szaglás elvesztése,izületi fájdalom, arc-és homloküreg gyulladás lett, na ennek még iazom a levét. Lehet hogy 4.jére elpatkolnék. Sőt 3hónap telt el ezek között.
2022. jan. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"És ha túl lennék rajta akkor legalább nem kéne oltatnom."


Nem jár már védettségi átesésre.

2022. jan. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#8 Nem a törvényi oldalról közelítem meg.


Az ezzel kapcsolatos magyar szabályozás amúgy is úgy baromság ahogy van....

2022. jan. 30. 13:50
 10/16 anonim ***** válasza:
47%

Nem, ne kapd el.

A legkiszámíthatatlanabb dolog, hogy milyen lesz a lefolyásod, hidd el, tapasztaltam, hogyan tud a covid fittyet hányni a teljesen egészséges immunrendszeremre és fiatal koromra.

2022. jan. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!