Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Meddig érdemes engedni felmenn...

Meddig érdemes engedni felmenni a lázat, hogy még jótékonyan segítse az immunrendszert a gyógyulásban?

Figyelt kérdés
25/N

2022. febr. 1. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Azért a 39-40 fokos láz már eléggé veszélyes, főleg akkor ha tartós. Lázemelés helyett inkább más módszerekkel próbálkozhatnál. Pl. igyál valamit amitől megizzadsz.
2022. febr. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
igyál fűzfakéreg teát!
2022. febr. 2. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2022. febr. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

Két régi tévhit:

1. A magas testhőmérséklet engedése gyorsítja a gyógyulást. ("Hadd dolgozzon a láz!")

2. A lázas állapot káros a szervezetnek, ezért agresszívan csillapítani kell. ("Magas hőmérsékleten kicsapódnak a fehérjék.")

Ez mindkettő tévedés.


Tehát a kérdésre az a válasz, hogy nem attól függ, hogy vegyél-e be gyógyszert, hogy mit mutat a lázmérő. Akkor kell lázcsillapítót beszedni, ha a magas testhőmérséklettől rosszul érzi magát az ember (és a lázcsillapítás akkor sem hátráltatja az immunrendszert). Ha viszont magas a testhőmérséklet, de a beteg különben jól van (például tud folyadékot fogyasztani, jön-megy, stb.), akkor nem szükséges lázcsillapítót beszednie.

2022. febr. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
Orvostól kérdezd. Nekem anno 38.5öt mondott de nem vagyunk egyformák.
2022. febr. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

addig, amig a közérzeted jó marad.


Gyermekem annyira rosszul viseli a testhőmérsekletenek a megemelkedeset, hogy mar 37,4-nél faradt, aluszekony, etvagytalan, bagyadt. Igy neki mar ennyinel is (ez csak hőemelkedés), adok lazcsillapitot. Orvos is azt mondta, amikor ez kiskoraban kiderult, hogy o ilyen rosszul birja, hogy akkor adjak, ha rosszul nez ki a gyerek.

En 38 felett vagyok rosszul, akkor mar beveszek valamit vagy megyek lezuhanyzom. Ha a zuhanyzas nem segit, akkor gyogyszer.

Fiatal koromban egyszer 39.6-tal ebredtem, iszonyatosan rosszul.voltam (a rosszzllet ebresztett fel) csukloimat, bokaimat tettem hidegviz ala. Reggel az orvos lazcsillapitot injekcioban adott be.


Mas meg 39 fokos lazzal is vigan elvan.


Amugy nincs jotekony laz, csak rossz lazcsillaiptas.

2022. febr. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
33%

"nincs jotekony laz"

De van:

"Valójában még a magas láz sem okoz semmilyen kárt, ráadásul segíti a gyógyulást... a testhőmérséklet magassága nincs összefüggésben a lázgörcs kialakulásának esélyével"

[link]

2022. febr. 4. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!