Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi alapján differenciálják el...

Mi alapján differenciálják el az orvosok a colitis nevü autoimmun betegséget a többi lehetőségtől? Lehetséges, hogy valakit félre diagnosztizáljon az orvos?

Figyelt kérdés
Csak azért érdekel, mert egy ember állítja, hogy ő hipnózissal kigyógyult. Tudtommal gyógyíthatatlan. Szeretnék értelmesen érvelni amellett, hogy ez tudomásom szerint lehetetlenség. Nem szeretném, ha bárkinek hamis reménye lenne emiatt, vagy esetleg súlyos pénzeket költsön el valamire, ami nem működik. Nem vagyok colitises, csak a volt barátnőm volt chronos, mielőtt valaki arra gondolna, hogy magamra gondolok :D
2022. febr. 17. 14:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

[link]


Nem gyógyít, csak a tüneteket enyhítHETi....

2022. febr. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

#1 Az irritábilis bél szindrómának köze sincs a colitishez.


Kérdező! Tükrözéssel, illetve szövetminta segítségével jól diagnosztizálható. Jelenlegi ismeretek szerint nem gyógyítható, csak tünetmentes időszakokat lehet elérni.

Az sem bizonyított még egyébként (a Crohn esetében az), hogy biztosan autoimmun betegség, de feltételezhető.

Egyébként semmi értelme érvelni azellen, aki teljesen hülyeséget állít, márpedig a colitis hipnózissal való gyógyítása az.

2022. febr. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

2


Köszönöm, én is így tudtam.


1


Ez IBS, és pont az a gyanúm, hogy ő IBS-es lehetett.

2022. febr. 17. 16:45
 4/11 A kérdező kommentje:
Mennyi ideig lehetséges olyan állapotban lenni gyógyszer nélkül, különös odafigyelés nélkül, de stressz ügyileg patika állapotban, hogy tünetmentes legyen? Tudom, hogy vannak aktív és inaktív fázisok, meddig tarthat egy inaktív? Lehetséges több, esetleg 5év?
2022. febr. 17. 16:47
 5/11 anonim ***** válasza:
Nagyon egyénfüggő. Havernak gyógyszer nélkül, gyakoribb ivás mellett évek óta nem volt komolyabb baja, nekem 3 év alatt a harmadik fellángolás van most gyógyszerek mellett.
2022. febr. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Akkor lehetséges, hogy ő colitises, tünetmentes 5 éve, de majd egyik nap rájön, hogy hamar ivott a medve bőrére?


Mert egyelőre csak azt tudtam neki mondani, hogy szkeptikus vagyok már a diagnózis ügyében is.

2022. febr. 17. 17:05
 7/11 anonim ***** válasza:
Lehetséges, de mégis mi alapján állítja, hogy colitises?
2022. febr. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Orvos, láttam is a szövettani valamilyét, de a felét nem értem.
2022. febr. 17. 17:43
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor csak szimplán szerencsés lehet, de simán visszajöhet.
2022. febr. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2022. febr. 17. 18:36
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!