Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Feb. 9-től 23-ig covidos...

Feb. 9-től 23-ig covidos voltam, ha nemrég estem át akkor mikor biztonságos oltatni? Melyik oltást ajánljátok? 😔 Hány napnak kell eltelnie a 2 oltás között?

Figyelt kérdés

(még egy oltásom sincs)

Gondoltam felteszem a kérdést, ha a szervezetem nemrég kűzdött meg magától a vírussal, mennyire biztonságos, hogy a szervezetemnek megint kűzdenie kell majd az oltások miatt?

Nem szedtem gyógyszert amikor beteg voltam.


2022. márc. 1. 10:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%

Biztonságosnak biztonságos bármikor, amikor nincs akut lázas betegséged. Az elölt vírus / vírusfehérje / vírus-mRNS nem okoz effektíve kárt, csak az immunrendszeredet aktivizálja.


Legjobb hatékonyság a Pfizernél és Modernánál mutatkozik.


3 hét különbséggel adják be az első és második oltást. De az oltóponton úgyis mondják úgyis maguktól. Vagy ha nem mondják, akkor kérdezd meg!

2022. márc. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ha most voltál benne akkor most felesleges felvenni, hiszen kialakul a védettség. Én egy 3-4-5 hónapot biztos várnék vele.
2022. márc. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Én értem #2... Pontosan ugyan ez a véleményem, de "hivatalosan" semmit nem bizonyít, hogy átestem.

Úgyanúgy nem ülhetek be sehová, nem utazhatok például Amerikába, bizonyos helyeken nem dolgozhatok...stb.

2022. márc. 1. 11:21
 4/12 anonim ***** válasza:

Hasonlo szituacio miatt epp ma beszeltem a haziorvossal. O azt mondta, hogy 4 het utan mar szoktak oltani.

En ket oltassal es egy januari betegseg-atesessel nem oltatom magam harmadikkal. Az atesesre az EESZT a gyorsteszt alapjan nekem nem adja ki az unios covid-igazolast (es a haziorvos sem tudott segiteni), igy lemondtam egy marcius kozepi kulfoldi utat. (Beutazashoz is harom oltas vagy az atesettseg igazolasa kellett volna)

2022. márc. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Semmelyiket most mondtad hogy átestél akkor nem kell oltani védett vagy
2022. márc. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Tudnátok mutatni nekem erről bármilyen cikket?

Csináljak vérmintás antitest tesztet?Hova küldjem be?


Csak legalább 4 mutáns volt eddig nem tudni melyik talált meg engem...

2022. márc. 4. 09:15
 7/12 A kérdező kommentje:

Ha itt melózni akarok senkit nem érdekel, hogy átestem-e. Szabály szerűen 2 oltást kérnek.

Vagy bizonyítsam, hogy átestem+ 2 oltás.

2022. márc. 4. 09:18
 8/12 anonim ***** válasza:
Most már hagyod :D Hétfőtől nem kérhetik. Ha csak nem a egészségügy vagy a szociális ágazatban dolgozol.
2022. márc. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8-as vagyok: Hagyjad*
2022. márc. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
hagyd a pcsába ne oltsál
2022. márc. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!