Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mikor volt ez a nagy influenza...

Mikor volt ez a nagy influenzajárvány?

Figyelt kérdés

Egyik idős ismerősöm mesélte, hogy még a születése előtt (tehát valamikor 1940 előtt) volt egy nagy influenzajárvány. Úgy emlékszem, hogy azt mondta, hogy 32 millióan haltak meg benne világszerte. Én csak a spanyolnátháról hallottam eddig. Ez lehetett az? Tőle nem kérdeztem meg, mert nem jutott akkor eszembe ez a szó. Vagy volt más ilyen nagy járvány is a 20. század elején?

Az apja orvos volt, így tudta az ellenszert rá. Ammóniát kellett naponta egyszer kicsit beszagolni orron keresztül, mikor érezte magán az első tüneteket az ember. A családjukban emiatt akkoriban nem halt meg senki sem, miközben pedig naponta több tucat ember halt meg az ismerősi körükben. Azt mondta, hogy ő a mai napig használja ezt a kezelést. Most 82 éves, 3-szor volt Covid-os, egyszer se voltak komoly tünetei. Szerinte ez azért van, mert az ammónia erre is jó. Nem vett fel egy oltást sem. Tényleg jó ammónia influenzára és a Covid-ra is? Vagy nála puszta véletlen, hogy ilyen jól reagált a Covid-ra? (Amúgy elég betegeskedő, rosszak a lábai, szíve sem 100-as már, szed kb. 15 féle gyógyszert mindenre is.)



2022. márc. 8. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:
34%

A spanyolnátha tudtommal A tipusú influenza volt.

A bioszórákról rémlik, hogy az ammónia (pisiszag) belélegzése enyhíti a megfázásos tüneteket.


Véleményem szerint a covid is csak egy náthavirus. Nekem se volt első esetben tünetem, csak a teszt mutatta ki. Oltás után 3 héttel rendesen levert a lábamról. Ahogy a kollegáim is. 14 főből 2 maradt, egyik oltatlan. No komment.

2022. márc. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Hellmano ***** válasza:
43%
1-es mit csodálkozol? Aki oltatott szinte mindenki covid-os is lett az oltás után valamikor. A kórházakban is végig az oltottak voltak nem tudták sokáig titkolni a dolgokat. Én nem oltattam magam a családban nálunk senki és még a közelünkbe se járt a covid a 2 év alatt. Azért ez mindent elmond szerintem a nagy oltakozásról. Pedig a családban 2-en 40-esek vagyunk a tesómmal full olyan környezetben melózva, ahol el se tudnád kerülni a covidot. Anyukám 60 feletti mamám 80 felett és van egy 100 feletti nagynéném is. Szóval lehet, ha oltattunk volna, akkor már az idősebb családtagjaim már nem is lennének... Off téma volt csak az egyesre reagáltam , mert látom no kommentnek írta, hogy aki nem oltatott pont nem lett covid-os.
2022. márc. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
A spanyolnáthára gondolhatott, az volt H1N1-es influenza A járvány. Mostmár még többre becsülik az akkor meghaltak számát, egy ideig 20 millió volt, aztán 32, most már 50-100 milliót becsülnek. A többi influenza A járványnak kevesebb halottja volt, meg később is volt (1957: ázsiai influenza H2N2, 1 millió halott, 1968: HongKongi influenza H3N2, 1 millió halott. Itt már a szövődményekbe kevesebben haltak bele, mert volt antibiotikum, ami ugyan az influenzára nem hat, de a bakteriális szövődményekre igen.
2022. márc. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%
Kettes en háromszor oltakoztam es olyan beteg lettem tegnapelott óta tegnap pcr teszt eredmenyem positiv lett... Igy most szobafogsag lanyom velem lakik kétszer oltott pentek ota karantenba ő is es beteg is
2022. márc. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Senior Séf ***** válasza:
47%
Jön ez még másoknál is, utolsó. A tüskefehérje egy, pektinekhez hasonló ragacsos anyag, ami a vérben keringve bármely szerv külső burkán képes megtapadni. Függetlenül attól, hogy a járványtó, vagy az oltástól került beléd.
2022. márc. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!