Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha valaki most oltatja be...

Ha valaki most oltatja be magát, kap oltási igazolványt? Mert ugye már nincs, de ha később visszahozzák, mi lesz azzal, aki most kapta az oltást?

Figyelt kérdés

2022. márc. 16. 19:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
Attól még hivatalosan dokumentálva lesz az oltásod. Eeszt-ben is le tudod kérdezni, vagy az EUs igazolást letölteni.
2022. márc. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
kap
2022. márc. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Igazából, amit #1-es írt.

Magában az igazolványban a QR kód a lényeg, ami gyakorlatilag egy link, ami az EESZT-ből külsőleg elérhetős felületre visz.

Illetve van app-is, ami szerintem megmarad.

2022. márc. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

"Magában az igazolványban a QR kód a lényeg..."


Szomorú, hogy olyan időket élünk, ahol az embereknek QR kódjaik vannak. Én nem egy árucikk vagyok, szóval köszönöm, de nem kérek ebből. Oltásom sincs és nem is lesz.

2022. márc. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
21%

"Szomorú, hogy olyan időket élünk, ahol az embereknek QR kódjaik vannak."

Értem amit írsz, de szerintem jó dolog, viszont nem eléggé használják ki.

Nemrég kaptam új személyit, mert lejárt, azon is van, csak azt nem értem miért nem vezetnek át a személyire mindent? Taj szám, adószám, stb.

Ezt leolvasná a rendőr, orvos bárki egy qr kód olvasóval és nem kellene annyira irat.

2022. márc. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
18%

#4-es van személyi szám és TAJ szám is stb.. a QR kód -tól önmagában senkiből nem lesz árucikk. Egyébként ha nem lennének ilyen azonosítók, akkor még nagyobb káosz lenne..

A szomorú inkább az, hogy még mindig nem használjuk kellő hatékonysággal a rendelkezésre álló adatokat.

2022. márc. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%

4-esnél a pont.Neki van igaza teljes mértékben!Én se kérek ebből és 0 oltàssal még mindig létezem:)

A QR kód meg egyenesen gusztustalan.Emberek vagyunk nem tàrgyak 21.szàzad ide vagy oda azért 1-2 dolgot ne felejtsünk màr el!

2022. márc. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
60%

Kovács János: "Egyedinek érzem magam, mert van nevem"

Kap egy azonosítót, ami senki másnak nincs: "Ez olyan elidegenítő, tárgyiasítanak."

Az eredeti kérdésre a válasz: Az igazolványt ugyanúgy automatikusan kiállítják, nem csak oltottaknak, hanem egyelőre az átesetteknek is. Az, hogy nem kérik belföldön már sehol, nem jelenti, hogy még nem lehet még rá szükség, ha beüt a hatodik hullám.

2022. márc. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Be fog az ütni.Hàt még mindig "vészhelyzet"van.Nem véletlen...
2022. márc. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
39%

Oké van tajszám, útlevél szám, igazolvány meg a franc tudja mi, de nem nem nem nem és nem kérek ebből a totális nyomonkövetésből. Nézzétek meg akkor mi van Kínában. Ott már kamera meg pont rendszer is működik. Ha a kelleténél már több alkoholt vagy chipset veszel megy a lepontozás, és tisztességtelen polgár vagy, nem vehetsz pl vonatjegyet.


És az se tetszik, hogy szóba kerül egy adott téma, pár perc múlva meg már a szociális média platformjain is megjelenik ugyanaz a dolog. Azért ennyire nem biztos, hogy jó, hogy figyelve vagyunk, meg mindent IS tudnak rólunk.

2022. márc. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!