Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Aki gyakran kapott el felsőlég...

Aki gyakran kapott el felsőlégúti fertőzéseket, annál kiderült, hogy ennek mi az oka, tudott tenni ellene valamit? Vagy ez "alkati"?

Figyelt kérdés

Krónikus gyulladás vagy orrüregi elváltozás vagy mi lehet az oka?


Én régen csak évente 3-4-szer kaptam el valamit, de az utóbbi 6 évben a nyár kivételével ha 1,5 hónap kimarad kettő között, akkor már pezsgőt bontok. Nem mindegyik erős, némelyiknek 1 tünete van és 3-4 napig tart csak, de azért zavaró.

Egyedül akkor ritkult meg ez, amikor tényleg otthon voltunk 100% home office, távoktatás, minden zárva és egyebek miatt.


Szkeptikus vagyok, hogy számít-e egyáltalán az életmód, de amúgy 5-6 éve is relatívan egészségesen éltem, most az elmúlt fél évben pedig kifejezetten, D-vitamin-szintem rendben, nyáron vérkép idevonatkozó része rendben volt, szedek multivitamint, D-vitamint.


2022. márc. 20. 17:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy fertőzés?

Én inkább allergiára gyanakodnék.

2022. márc. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Vérből néztek nyáron gyakori allergéneket, minden negatív.


A legtöbb vagy olyan, hogy 3-5 napig nem kapok levegőt az orromon, megduzzad a nyálkahártya, vagy 3-5 nap torokfájás. Aztán néha orrfolyás, néha köhögés.

2022. márc. 20. 18:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!