Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Fájdalmatlan nyirokcsomók...

Fájdalmatlan nyirokcsomók nyakon és kulcscsont felett?

Figyelt kérdés

egy hónapja van egy megnagyobbodott nyirokcsomó a nyakamon bal oldalt. kb. 1 centis, kemény, fájdalmatlan, enyhén mozgatható, és látható. azóta nem nőtt, de nem is kisebbedett. 1 hete vettem észre még kettőt jobb oldalt a kulcscsontom felett. ezek sem olyan nagyok, a nagyobb kb akkora mint egy üveggolyó. ezek nem látszanak csak tapintással lehet őket észrevenni. ezek sem fájnak, kőkemények és nagyon jól mozgathatóak. nem tudom mióta lehetnek ott, nem kizárt hogy akkor jelentek meg amikor az első, csak nem vettem őket észre. november óta vannak pattanásszerű kiütéseim a hátamon, vállamon és a mellkasomon. háziorvos azt mondta hogy hogy ezek miatt lehetnek ott a nyirokcsomóim. ő nem aggódik miatta, de én igen. a normális nyirokcsomóknak fájnia kéne és puha lenne, eltűnne hamar idő alatt? nekem pedig pont az ellentéte! rettenetesen sokat stresszeltem az utolsó három hónap alatt, és mindenféle roham elleni gyógyszert szedtem. olvastam, hogy ezek miatt is lehetnek megnagyobbodott nyirokcsomók. de mégis a legvalószínűbb a fertőzés ami nekem nem nagyon volt, kivéve 2 hónappal ezelőtt covid. az okozhatta nálam? úgyszintén 2 hónappal ezelőtt voltam vérvételen ahol megvolt emelkedve a fehérvérsejt számom de akkor pont beteg voltam szóval-. keresgettem az interneten és természetesen hogy daganatot dob ki, méghozzá limfómát. a nyirokcsomóimon kívűl mindig fáradtnak és gyengének érzem magamat, napokban elkezdett enyhén remegni a kezem. ha egy kicsit is megerőltetem magamat (pl. egy kicsit többet futok) akkor másnapra erős izomlázam lesz akár a lábamban, karomban vagy a hasamban. mégis hova forduljak ha a háziorvos és a szüleim sem aggódnak miatta? háziorvos azt mondta ha daganat lenne az nagyobb lenne (de ez nem feltétlenül van így??) annyira szorongok hogy nem tudok rendesen aludni.

nem szeretnék interneten diognosztizálni, de mégis mi lehet ez? ha bárkinek is volt ilyene végül mi derült ki? készüljek fel a legrosszabbra?

16/L



2022. márc. 31. 16:34
 1/3 anonim válasza:
100%
Nekem is ugyan ilyenek csak állkapcsom alatt van 2. Ugyan ilyen kemények meg minden. Nekem talán fél éve is ottvan. Nem tudom mi lehet :(
2022. ápr. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 ReginaMeli válasza:
Szia! Én decemberben estem át a covidon. Enyhe tünetekkel. (Enyhe lázzal) Aztán január végén a nyakam bal oldalán találtam egy kisebb csomót, nem fájt, kicsit mozog is. Vártam egy hónapot, nem ment el, nem is nőtt, viszont fül orr gégészeten, azt mondták megduzadt nyirok csomó. Adtak rá egy allergia orr sprayt, és azt mondták egy hónapig használjam. Ha nem javul, mennyek vissza. Azt is le írom, hogy amióta covidos voltam, folyamatosan nyákot köpők. A napokban találtam az áll kapocsom alatt egy nagyobb csomót, az kicsit fáj, és az áll kapocsom jobb oldalán egy nagyon picit is, ami szintén fáj. Már annyira tanácstalan vagyok, és iszonyúan ideges, hogy leragtam az összes körmöm. Visza megyek fül orr gegeszet re. Mert ez így nem okes. Jobbulast kivanok
2022. ápr. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
91%

Még egy okos a háziorvos... kérlek ne vedd szentírásnak a szavát 1 orvosnak.. annyiszor tévednek, hogy másról sem.lehet olvasni már sajnos. Ők is csak emberek. Csakis a pet ct és mintavétel alapján lehet megmondani mik ezek a csomók. Helyes, hogy nem nyugtatott meg az orvosod. Kérj beutalót, nekem is magas volt a fvs számom. Limfómám van. Őszintén én sem hiszem, hogy neked az van, de annyi fajtája van és ha 1% is az esélye, hogy az... nem várnék tovább.


Nálam győzött a rossz megérzés és elmentem orvoshoz a panaszommal. Ha nem tettem volna akkor nem biztos, hogy itt irogatnék.

2022. ápr. 21. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!