Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Post covid, agyi ködösség?

Post covid, agyi ködösség?

Figyelt kérdés
Akiknek volt ilyen post covid tünete, leírná pontosan, hogy milyen érzés az agyi köd, és meddig tartott kb?
2022. máj. 4. 21:30
 1/7 gublug ***** válasza:
80%
Omikron után 1 hónapig nem voltam összeszedett. Erre gondolsz? Nem éreztem magam rosszul, elvégeztem a munkám is... csak egyszerűen úgy éreztem, hogy a szokásos agyi 100%-om kb. 50%-ra süllyedt. Pl. bonyolultabb dolgokat nem tudtam megfejteni (lásd pl. egy krimi-ben vagy intrikus történetben a szálakat összekötni) És az lett a 100% arra a hónapra. Egy hónap múlva elmúlt.
2022. máj. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. máj. 4. 22:10
 3/7 anonim válasza:
59%

Hát nekem is ilyen van, pedig papíron sose volt igazolt covidom, de nagyon furám érzem magam.

Mintha az iq-m esett volna 20 pontot, rossz a látásom, memóriám, fáradt az agyam, nehéz gondolkodnom, felfognom dolgokat :-(

2022. máj. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3-as én sem voltam Covidos, legalábbis nem tudok róla, mert semmilyen covid tünetem nem volt sosem. Viszont olvastam, hogy ez az agyköd leginkább a vagy enyhe, vagy semmilyen covid tüneteket nem mutató embereknél alakul ki Covid után.
2022. máj. 9. 14:05
 5/7 anonim válasza:

3-as vagyok.

Én 2x is voltam olyan szituban, hogy nagyon sok időt töltöttem aktív betegek mellett. Fizikailag egy térben, és mindenki más amúgy elkapta, én elvileg nem. Egyszer se lettem beteg ebből a közegből. De voltam megfázva, ami gyanúsan abban az időben volt, mikor amúgy tömegével lettek covidosok az emberek most januárban, volt ott fejfájás, de teszt szerint negatív voltam.


Hozzátenném, hogy nálam az oltás mellékhatása is kicsit hasonló volt, vagyis full depi voltam 1db napig az oltás után...depi/nagyon rossz hangulat, de semmim se fájt, se láz se semmi. Első oltás után azt gondoltam, hogy talán csak kitaláltam ezt a rossz hangulat dolgot (én ezt érzékeltem, a testemben meg nyílván ment a "harc"). De második oltás után is detto ugyanez volt...1 napos depi.

2022. máj. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Egy napos depi? Az azért más, mint a hónapokig tartó memóriazavarok.
2022. máj. 9. 16:53
 7/7 anonim ***** válasza:
Kétszer voltam igazoltan kovidos, mindkétszer elhanyagolható tünetekkel, fél napig hőemelkedés és ennyi. Azóta a memóriám elmondhatatlanul megromlott, többször mesélek dolgokat pl. a páromnak, elfelejtek beszélgetéseket. Eseményeket viszont nem, tehát azt akár 10 évvel ezelőttről is simán felidézek. Viszont az az időszak, ami pl. nem egy esemény, az mintha kitörlődött volna. Mivel a legtöbb napom ugyanolyan (munka, unalmas irodai meló. majd edzőterem, hazamegyek, kaja, zuhany, időtöltés a párommal otthon) ezért összefolynak a napok. Pl. emlékszem hogy voltam haverommal edzeni, de nem tudnám napra pontosan megmondani, hogy múlt héten melyik nap. Plusz azt vettem észre, sokszor nem tudom, hogy egy dolog, pl. reggeli boltbamenetel reggeliért az ma történt vagy tegnap.. ez tart március óta. Előtte novemberben voltam covidos, akkor szédülés, fejfájás, látászavar volt gyakori, nem volt baj a memóriámmal. Voltam akkor mri-n is, negatív..
2022. aug. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!