Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Fogszabályzó miatt alakult ki...

Fogszabályzó miatt alakult ki nálam afta?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, de ezelőtt max akkor alakult ki “afta” a számban, amikor ráharaptam oldalt az arcom belső felére és lejött a felső réteg, szóval magától soha. Most van kivehető fogszabályzóm + hozzá 4 db gumi, mert alul-fölül gumiznom kell bizonyos fogakat. Hiába mosok kezet és tartom tisztán a fogszabi tartóját, úgy gondolom, hogy a napi többszöri ki-be rakosgatás miatt elkerülhetetlen, hogy valamennyi baktérium bejusson a számba a fogszabin keresztül. Ráadásul a gumikat nem is lehet mindennap cserélni, csak pár naponta, úgyhogy azok már egyszeri kivétel után sem maradnak teljesen sterilek. Most az utóbbi 2 hónapban 2x is kialakult afta a számban, ráadásul ugyanazon a helyen (a nyelven alatti részen, tehát nem a nyelvemen), ahol biztos nem haraptam rá. Irritálva nincs az a rész fogszabályzó által, konkrétan semmihez nem ér hozzá, csak a nyelvemhez. Még annyit szeretnék leírni, hogy a szájhigiéniámra nagyon odafigyelek, és mivel kivehető a fogszabi, ezért minden étkezés után fogat mosok, szájvizezek + fogselyem.

Mit gondoltok, kialakulhat afta a fogszabályzó miatt?



2022. máj. 9. 14:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Tesóm fogszabis és neki is néha előfordul belső "sérülés", szájpenész szerűség pedig ő is tisztán tartja. Sztem, aki nem hord, annál is kialakulhatnak ilyen gondok, legalábbis néha ritkán nálam is előfordul.

Őszintén én sem tudom az okát, de lehet, hogy a nyál minősége is hozzájárul mint a fogkőnél.

2022. máj. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!