Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha egy szervet testvér,vagy...

Ha egy szervet testvér,vagy apa/anyától kap,akkor ott van e kilökődés?

Figyelt kérdés

2022. máj. 10. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel még a vércsoport sem feltétlenül egyezik, természetesen lehet. De kisebb eséllyel, mint egy vadidegen szervvel.
2022. máj. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sok esetben a rokonok egyáltalán nem alkalmasak donornak, szóval igen, simán lehet probléma
2022. máj. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Elvileg minimális.

Ezért szokták ilyen esetben először a közeli rokonokat megcelozni.


A traszplantált szerveknél sokkal több kriteriumnak kell megfelelni, mint egy veradasnál/transzfuzional.

2022. máj. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
Van. Kivéve, ha egypetéjű ikrek.
2022. máj. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A rokontól kapott szerv átültetése után hasonlóan a halott donorból származó szervtől kapnak kilökődésgátlót, mindenki. Én még nem hallottam rokonszervátültetés után kilökődési reakcióról, de ha van is ugyanúgy kezelni lehet, mint más esetekben. Jó dolog szervet adományozni, nem kell várakozni szervre, és tervezhető a műtét ideje, jó dolog, de azért kell gyógyszeresen segíteni, hogy ne legyen kilökődés a tudomány mai állása szerint.
2022. jún. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kilökődési reakció alatt a súlyosat értem, amit az alap gyógyszer felett erősebb immunrendszerre ható szerrel kezelnek. Ha érintett vagy kérdezd meg a kezelőorvosod, biztosan segít.
2022. jún. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!