Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehet esély HIV -re?

Lehet esély HIV -re?

Figyelt kérdés

Az elején leszögezném, hogy nem szeretnék gyalázkodó vagy cinikus válaszokat kapni. Biztosan van egy jó adag hipochonderség is a dologban, de ezt nem lehet egyik napról a másikra legyűrni. :)


Tesztelni is fogok természetesen, ha az ablakperiódusnak vége. Minden fél évben tesztelek egyébként (azt gondolom, ez így tisztességes a partnereiddel szemben is).


1,5 héttel ezelőtt együtt voltam egy lánnyal, de csak csók és orális kontaktus volt (az ő részéről). Nyilván ha ennél több lett volna, akkor védekezés nélkül nem mentem volna bele, és persze, orális esetében is erősen javasolt, de ha őszinték vagyunk, ez nem mindig teljesül.


4-5 nappal később vettem észre, hogy a lábaimon kiütések vannak. (Csak ott, máshol semmi).


Utána olvasva a témának, a legtöbb helyen 2-4 vagy 4-6 hetet írnak, az első tünetek megjelenésére (általában influenza szerűek, de nagy ritkán kiütések is előfordulhatnak). A kiütés szerű tünetek is ennyi idő múlva jelentkeznek? Az 1 héten belüli, nekem laikusnak, kicsit hirtelennek tűnik, de hátha van valakinek több tudása, tapasztalata, amit meg tud osztani.


Előre is köszönöm a konstruktív választokat! :)


25F



2022. máj. 22. 20:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Védekezés nélküli szexuális kapcsolatod volt. A HIV terjed orális szexszel. Ebből adódk, hogy a HIV esélye nem nulla. A fent leírt esetben ez az esély nagyon csekély, kevesebb mint 0,1%, de nem nulla.
2022. máj. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"Minden fél évben tesztelek egyébként"

De minek? Ha ennyire félsz a nemi úton terjedő betegségektől, akkor ne szexelj vagy védekezz. De akkor mindenre tesztelsz? Pl a szifilisz sokkal gyakoribb, mint a HIV, attól miért nem félsz?

A hipochondriádat kezeltesd szerintem, azzal meg fog szűnni az összes egyéb betegség is ;)

2022. máj. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
47%
a HIV általában nem terjed orális szexszel...
2022. máj. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!